Sofranızı paylaşın

Sofranızı paylaşın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KADEM'deki konuşmasında ramazan ayının doğru idrak edilmesi gerektiğine de dikkat çekti:
Şayet soframızı öncelikle mağdurlarla, mazlumlarla, garipgurebayla, ailemizle paylaşmıyorsak, ramazanın idrakine varamamışız demektir. Böyle 5 yıldızlı otellerde lüks iftarlar vesaire filan... Onlar ramazanın idrakine varamamak demektir. Fakir-fukara, garipgurebayla bir araya gelebiliyor, mütevazı sofralar yapabiliyorsak o zaman çok çok güzel olacak.
Ülkemizde 3 milyon mülteci var. Haziran sıcağında emeğiyle, alın teriyle, beden gücüyle ailesinin nafakasını kazanmak için çalışan kardeşlerimiz var. Ramazan sofralarının asıl hak edenleri işte bunlardır.

Ya Rab bizleri ezansız bırakma
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Kısıklı'da restorasyonu tamamlanan Abdullahağa Camisi'nin ibadete açılış törenine de katıldı. Üsküdar'ın manevi havası itibariyle farklı bir belde olduğunu ifade eden Erdoğan, Çamlıca Camisi'nin de 2 yıla kadar tamamlanacağını söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu: "Hep söylediğimiz şu; 'Ya Rab bizleri ezansız bırakma, ya Rabbi bizleri mescitsiz bırakma'. İşte bu dualarınızla, bu gayretlerinizle inanıyorum ki ülkemiz dünyada örnek yerini koruyacaktır. El ele vereceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ama birbirimizi Allah için sevecek, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Erdoğan, törenin ardından, caminin karşısındaki taksi durağını ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN