Vezneciler'deki saldırının ardından güvenlik zirvesi sona erdi

İstanbul'daki terör saldırısının ardından yetkililerden bilgi alan devletin zirvesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi

Vezneciler'deki saldırının ardından güvenlik zirvesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen güvenlik toplantısı, saat 15.35'te başlayan zirve sona erdi. Zirve 3 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.

Binali Yıldırım, İstanbul'daki terör saldırısı dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, "Bugün sabah saatlerinde İstanbul Veznecilerde Çevik Kuvvet Polis Ekiplerimize yönelik yapılan bombalı araç saldırısı terörün aşağılık yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırıda şehit olan 7 polisimize ve 4 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Mübarek Ramazan'ın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN