HDP'den çifte terör tutumu

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ABD Büyükelçisi Bass'a gönderdiği mektupta, Orlando saldırısını kınadı. Türkiye'de kanlı eylem gerçekleştiren, askerlerimizi, sivilleri, çocukları katleden terör örgütü PKK ile kol kola HDP'nin bu tutumu sosyal medyada 'Ülkemizde terörü alkışlıyorlar ABD'dekini kınıyorlar" şeklinde yorumlanarak tepki gösteridi.

HDP'den çifte terör tutumu

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Orlando kentinde yaşanan katliam nedeniyle ABD'nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass'a başsağlığı mektubu iletti.

VEZNECİLER VE MİDAYAT'I UNUTTULAR(!)

PKK'nın 30 yıılık kanlı tarihinde birçok katliam olmasınını yanında henüz çok yeni olan Vezneciler ve Midyat saldırılarında hayatını kaybeden 20'ye yakın polis ve sivil şehitleri unutan(!) Yüksekdağ ve Demirtaş başsağlığı mektupunda,"Dün Orlando Kenti'nde 50 insanın katledilmesi ile sonuçlanan barbarca saldırıyı kınıyoruz. Amerika'nın 12 Eylül'den bu yana hedef olduğu en dehşet verici saldırılardan biri olarak gördüğümüz bu saldırının asıl amacının halklar ve inanç toplulukları arasında nefreti ve ayrımcılığı yükseltmek olduğu açıktır." ifadeleri tepki çekti.

"TERÖR SUÇLULARI CHP VE HDP'Lİ VEKİLLERİ ÖNCEDEN TANIYORDU"

HDP'Lİ ALTAN TAN MİDYAT'TAN KOVULDU

BİZE ULAŞIN