Koltuk gerilimi

Kemal Kılıçdaroğlu, “ Terörist” açıklamasıyla ortamı gerdi. Şehit cenazelerinde istenmeyen adam ilan edildi. CHP liderinin derdi ise koltuğunda gizliydi! Parti içi muhalefetin önünü kesmek için gerilim politikası izlediği öğrenildi

Koltuk gerilimi
Ana muhalefet partisi CHP, parti içi kavgalarla gündeme geldi. Partide muhalefetin hareketlenmesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etti. Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay beklentisinin önünü kesmek için oradan oraya çark etti! Son dönemde yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekti. Önce "Kanımızı dökmeden başkanlık sistemini getiremezsiniz" diyen Kılıçdaroğlu, ardından teröristleri cezaevinde ziyaret ettiklerini söyledi. Vatandaşın tepkisi dinmedi. Kılıçdaroğlu, şehit cenazelerinde istenmeyen adam ilan edildi. Tepkilere rağmen şehit cenazelerine giden CHP lideri, gerilim politikası izledi. Kılıçdaroğlu'nun bu tavrında "koltuk" kaygısı etkiliydi. CHP kulislerinde, Kılıçdaroğlu'nun gerilim politikasında takibe aldığı parti içi muhalefetin, il ve ilçe örgütlerinde bir süredir kurultay için nabız tutmasının etkili olduğu dillendirildi. Kılıçdaroğlu'nun parti içi muhalefetin hareketlenmesi, başta dokunulmazlık olmak üzere uyguladığı politikaların CHP tabanında yol açtığı rahatsızlık ve sonbahar aylarında olağanüstü kurultay beklentileri nedeniyle gerilim üzerinden siyaset yaptığı öğrenildi.

GENEL BAŞKANLIK PLANI
Kılıçdaroğlu'nun, partide genel başkanlık tartışmalarının başlamaması için şehit cenazelerindeki protestoları, 'il ve ilçe örgütlerini kendi etrafında kenetleme' amacıyla kullandığı dile getirildi. CHP'de, Kılıçdaroğlu'na yönelik protestoların ardından gerek Muharrem İnce gerek Deniz Baykal gibi isimlerden gelen 'destek' açıklamaları ve parti dışında kalan isimlerin önümüzdeki günlerde yapmayı planladığı 'istifa' çağrısı için bekleme kararı almasının Kılıçdaroğlu'nun uyguladığı gerilim politikasının başarılı olduğu değerlendirmeleri de yapılıyor.
BİZE ULAŞIN