Üniversite hocalarına ‘himmet’ kesintisi

Mevlana Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve görevlilerinin maaşlarından, FETÖ adına kesinti yapıldığı ve bu paraların yurtdışındaki Parelel örgüt hesaplarına aktarıldığı ortaya çıktı

Üniversite hocalarına ‘himmet’ kesintisi
Konya'da Fetullah Gülen'e bağlı Mevlana Üniversitesi ile bağlı olduğu vakfın, Bank Asya'daki hesaplarını mercek altına alan maliye müfettişleri, birçok öğretim görevlisi ve öğretim üyesinin maaşından kendilerinden habersiz "bağış" adı altında kesinti yapıldığını belirledi. Toplanan himmetin yurtdışındaki FETÖ kaynaklarına aktarıldığı da belgelendi. Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Mevlana Üniversitesi ve hastanesinin bağlı olduğu Gevher Sultan Eğitim Araştırma Sağlık ve Kültür Vakfı'na, Konya 5. Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla kayyum atandı. Maliye Bakanlığı'na bağlı müfettişler GESAV ve Mevlana Üniversitesi'nin Bank Asya'daki hesaplarını inceledi.

YURTDIŞINA 423 BİN LİRA
Aralarında dekan yardımcısı, profesör ve öğretim görevlilerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin maaşından 'bağış' adı altında kendilerinden habersiz kesinti yapıldığı ortaya çıktı. Toplanan paraların FETÖ örgütünün yurtdışındaki hesaplarına aktarıldığı belirtildi. Üniversitenin mal ve hizmet alımı listesindeki şirketlerin de yurtdışındaki FETÖ kurumlarına 423 bin lira aktardığı ortaya çıktı.
BİZE ULAŞIN