Kahramanmaraş imamı bağ evinde yakalandı

FETÖ’nün Kahramanmaraş il imamı olduğu belirtilen ve bıyık bırakıp kılık değiştirerek bir bağ evinde saklanan Rüstem Çetinkaya yakalandı

Kahramanmaraş imamı bağ evinde yakalandı
Kahramanmaraş'ta FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ve örgütün Kahramanmaraş imamı olduğu iddia edilen Rüstem Çetinkaya, dün saklandığı bağ evinde yakalandı.

POLİS İŞÇİ KILIĞINA GİRDİ
İki hafta önce evinde bulunamayınca savcılık tutuklama kararı çıkardı. Kahramanmaraş'ta bir lisede Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan ve örgütün il imamı olduğu iddia edilen Rüstem Çetinkaya'nın Dereköy'de saklandığı belirlendi. Tarım işçisi kılığına giren polislerin yakaladığı Çetinkaya tutuklandı. Üzerinden aynı ad ve soyadını taşıyan başka birinin kimliği çıkan zanlı adliyeye sevk edildi. Bıyık bırakıp, şapka takarak kamufle olmaya çalışan Çetinkaya'nın çevresinde "Oğlunun yanına Afrika'ya gitti" söylentisi yayıp sahte kimlikle Türkiye'den kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Zanlının, bir süre önce 3 ayrı adrese, "Maraş'tan çıkamıyorum. Polis kuş uçurtmuyor. Yardım edin" yazılı mail attığı ancak maillere cevap gelmediği de belirlendi.
BİZE ULAŞIN