Ödevsiz yaz tatili

Ödevsiz yaz tatili
2015-2016 eğitim-öğretim yılı karnelerin dağıtılmasıyla dün sona erdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 17.5 milyon öğrenci ve 985 bin 362 öğretmen 3 aylık yaz tatiline girdi. Yarıyıl tatilinde başlayan ödev yasağı yaz boyunca da sürecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çocuklara tatilde ödev verilmemesi konusunda okulları uyardı. Geçen yıl Kurban Bayramı'nın okulların açıldığı tarihe denk gelmesi nedeniyle 28 Eylül'e kadar tatil yapan öğrenciler bu yıl daha erken ders başı yapacak. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak. MEB, bu yıl başlattığı ödevsiz yarıyıl tatili uygulamasını 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde de devam ettirecek. Öğrencilere hangi konulardan ne kadar ödev verileceği, ödevin içeriği ve kazanımları her yılın başında Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenecek. Her okul, kurulun belirlediği çerçeve ve yoğunlukta öğrencilere ödev verecek.

YÜKSEKOVA'DA 1 HAFTA RÖTAR
PKK 'ya yönelik operasyonlar nedeniyle uzun süre eğitim-öğretime ara verilen Hakkâri Yüksekova'da öğrenciler, bir hafta sonra karne alacak.

KARNEDEN MESLEK LİSESİ SÜRPRİZİ ÇIKTI
Milli Eğitim Bakanlığı, karnesini alan 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisine karnesinin yanında meslek liselerini tanıtan bir de broşür verdi. Bakanlık meslek liseli öğrenci sayısını 2 milyona çıkarmayı hedefliyor.
BİZE ULAŞIN