'Boş lakırdılardan vazgeçin'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'da yaşayan üniversite arkadaşı Cengiz Akyüz bazı çevrelerin ortaya attığı asılsız "diploma" iddialarına sert tepki gösterdi.

'Boş lakırdılardan vazgeçin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Trabzon'da yaşayan üniversite arkadaşı Cengiz Akyüz, "Okuduğumuz ve mezun olduğumuz okul 4 yıllıktı. Ayrıca okulumuz 1982 yılında dönüşüme uğrayarak Marmara Üniversitesi oldu. Boş lakırdılardan vazgeçsinler de millete hizmete ömrünü adamış Cumhurbaşkanımızın kıymetini bilsinler." dedi.

AK Parti Trabzon İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversiteden sınıf arkadaşı olan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Şube Müdürü Cengiz Akyüz'ün, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi'yi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile üniversite yıllarında futbol oynadığı takımın fotoğrafını Revi'ye gösteren Akyüz, "İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi 1975-1976 yıllarındaki okul takımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte futbol oynadık. Cumhurbaşkanımız stoper ben de kaleciydim. Ben eğitimimle ve futbolla ilgileniyordum fakat Cumhurbaşkanımız çok yönlüydü. Sadece futbol değil, siyasetle de içli dışlıydı." ifadelerini kullandı.

Kendisinin üniversiteden 1978 yılında mezun olduğunu anlatan Akyüz, şunları kaydetti:

"Ben mezun olduktan sonra sayın Cumhurbaşkanımız da bir süre sonra mezun oldu. Şimdi tartışmalara bakıyoruz, yavan ve art niyetli. 'Yok efendim 2 yıllık okuldan mezun da yok efendim o zaman Marmara Üniversitesi kurulmamış'. Öncelikle şunu bilmeliler ki okuduğumuz ve mezun olduğumuz okul 4 yıllıktı. Ayrıca okulumuz 1982 yılında dönüşüme uğrayarak Marmara Üniversitesi oldu. Boş lakırdılardan vazgeçsinler de millete hizmete ömrünü adamış Cumhurbaşkanımızın kıymetini bilsinler. Bu tarz olaylar gündeme gelince bir Trabzonlu olarak ve Cumhurbaşkanımızın okul arkadaşı olarak çok ama çok rahatsız oluyorum."

Akyüz'ü makamında ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Revi ise "Cengiz Akyüz abimize ziyaretleri ve malum konuyla alakalı hem açıklamaları hem de fotoğrafları için teşekkür ediyorum. Her şey açık ve net ortada fotoğraflar da burada, capcanlı şahit de burada. Bu konuda biz Sayın Cumhurbaşkanımızdan da kendi bildiklerimizden de eminiz. Cengiz abimizin ziyaretleri vesilesiyle de bu fotoğrafları ve açıklamalarını kamuoyuyla paylaşmak istedik. O yüzden bu tarz konularla gündemin meşgul edilmesini de doğru bulmuyorum. Cumhurbaşkanımıza iftira atanları ve karalamaya çalışanları da şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN