‘Burunlarından fitil fitil getireceğiz’

‘Burunlarından fitil fitil getireceğiz’
Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Balçova Kaya Termal Otel'de şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen iftar yemeğine katıldı. Yıldırım, iftar sonrasında yaptığı konuşmada şehitlerin tam huzura kavuşmasının bu topraklardan terörün kökünün kazınmasına bağlı olduğuna dikkati çekti. Terör örgütü destekçisi HDP'ye de seslenen Yıldırım şunları söyledi:
ŞEHİTLERİMİZE VEFA: Şehitlerimize yapılacak her şey bir ülke, bir memleket vazifesidir, bir vefa görevidir. Son 10 yılda gaziler ile şehit yakınları için önemli çalışmaları hayata geçirdik. Şehitlerimizin kanlarını temsil eden ay yıldızlı bayrağımızı en yükseğe çıkarmak namus borcudur, boynumuzun borcudur.
ADALET ÖNÜNE ÇIKACAKLAR: Bu milletin onurlu yürüyüşüne kasteden hiçbir plan Türkiye'yi, Türk milletini bu mukaddes yolundan asla döndüremeyecektir. Suç işleyen, cinayete ortak olan herkes mutlaka adalet önüne çıkarılacaktır. Terör örgütünü taşeron olarak kullanan ülkelere mesajımız var. Bu terör örgütlerine destek verdiğiniz için bu büyük milletin yüzüne bakamayacaksınız. Ankara'da otobüs beklerken terörün hedefi olan, İstanbul Vezneciler'de dükkanını açmaya çalışan insanları canlı bomba ile katleden teröristler hiçbir insanın ve vicdanın savunucusu olamaz. O cenazelere katılıp Türkiye'ye meydan okumaya çalışanlardan bunun hesabını burunlarından fitil fiil getireceğiz. Bu cinayet şebekelerinin bertaraf edildiğini milletimiz görecektir. Aziz şehitlerimize söz veriyoruz. 79 milyon insanımızla bir olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Türkiye demokrasiden hukuktan asla vazgeçmeyecektir. Bu milletimize sözümüzdür.
BİZE ULAŞIN