300 kişiye sosyal medyadan terör ve hakaret soruşturması!

Isparta Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden terör örgütleri PKK ve FETÖ/PDY'nin propagandasını yaptıkları ve Cumhurbaşkanına hakaret ettikleri belirlenen 300 kişi hakkında soruşturma başlattı.

300 kişiye sosyal medyadan terör ve hakaret soruşturması!

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, bir çok ilde sosyal medya üzerinden terör örgütleri PKK ve FETÖ/PDY'nin propagandasını yaptıkları ve Türk bayrağı ile Cumhurbaşkanına hakaret ettikleri belirlenen 300 kişi hakkında soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Isparta Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal paylaşım siteleri üzerinden terör örgütleri PKK ve FETÖ/PDY'nin propagandasını yapan, Türk bayrağı ile Cumhurbaşkanına hakaret eden kişileri teknik takibe aldı.

Yaklaşık 6 ay süren takibin ardından çalışmalarını tamamlayan ekipler, aralarında Isparta'nın da bulunduğu yaklaşık 40 ilde terör örgütü propagandası ve hakaret suçlarını işlediği iddia edilen 300 kişinin kimliklerini belirledi.

Söz konusu kişiler hakkında hazırlanan fezlekelerini tamamlayan ekipler, gereğinin yapılması için dosyaları ilgili illerin Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderdi.

Bu kapsamda Isparta'da düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 36 kişiden 14'ü tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

BİZE ULAŞIN