Bahçeli: İhraç edip kahraman yapmayız

Bahçeli: İhraç edip kahraman yapmayız
MHP lideri Devlet Bahçeli TBMM'deki grup toplantısında korsan kurultay düzenleyen muhaliflere sert çıktı. Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:
Pensilvanya'nın oyunlarına kanmayınız, paralel işbirlikçisi maskeli siyaset bezirganlarına aldanmayınız. Parti içi sözde demokrasi arayıp paradigma değişimi propagandasıyla diretenlerin, paralel kuluçkasında pışpışlanıp MHP'de yuvalanmayı hedeflemiş çürük yumurtalar olduğunu da gayet iyi biliriz.
Malum isimler 70 yıllık çok partili siyaset hayatımızda bir ilki gerçekleştirdiler ve kendileri çalıp kendileri oynadılar. Bu zamana kadar görülmemiş çirkeflik ve pervasızlıkla parti tüzüğümüzde 13 maddelik değişiklik yaptılar. Vay zavallılar vay; bu kadar mı küçüldünüz, şuur kaybına uğradınız?
Hiçbir vicdan sahibi çıkıp da, tüzük hükümlerinde yapılacak bir değişiklik için toplam delege sayısının üçte iki çoğunluğunun aranacağını söyleyememiştir. Salt çoğunlukla tüzük değiştirilemeyeceğini tescil eden emsal yargı kararlarını hatırlayan ise hiç olmamıştır.
Şu keyfe ve cürete bakınız, 10 Temmuz'da kurultayı sözde seçilmiş divan yapacakmış. Biz de sadece misafir olarak katılacakmışız. Türk siyasetinde böyle bir kepazelik ne görülmüş, ne de duyulmuştur. Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin muhaliflerle ilgili herhangi bir disiplin sürecinin yaşanıp yaşanmayacağı sorusu üzerine "Medyanın bu yüksek desteği... Kongrelerin karambolde yapıldığı bir yerde ihraç talebiyle birisini göndersek ertesi gün onu kahraman yaparsınız, onu milletin başına bela edersiniz. Onun için o aklımda duruyor gereği ne zaman gerekiyorsa o zaman yapılacaktır" dedi.

NOTER KRİZİ
MHP'deki korsan kurultayın tamamlanmasının ardından Genel Merkez ile muhalifler arasında bu kez de noter tartışması başladı. Kurultayda görevli noterin delegelerden imza toplarken nüfus kağıdı fotokopilerini almak yerine cep telefonu yolu ile fotoğraflarını çektiği ortaya çıktı. Noter Mustafa İset, fotokopi makinesi bozuk olduğu için böyle bir yola başvurduklarını savundu. Yeminli noter olarak kendi huzurlarında imza aldıklarını ancak bazı delegelerin kimlik fotokopilerinin karışmasından dolayı cep telefonu üzerinden arayarak tekrar istediklerini söyleyen İset, belgelerin ıslak imzalı olduğunu ve herhangi bir usulsüzlük yapılmadığını öne sürdü. Genel Merkeze göre bu şekilde usulsüz yol ile alınan birçok imza var.
BİZE ULAŞIN