Şeytan üçgeninde çembere alındılar

Diyarbakır Lice, Hazro ve Kocaköy’e bağlı 39 köyde operasyon başladı. Lice-Hazro-Kocaköy üçgeninde PKK’lılar sıcak takibe alındı. Operasyonda 12 dönüm, 240 bin kök kenevir ele geçirildi

Şeytan üçgeninde çembere alındılar
Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 39 köyde terör örgütüne yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Dün gece 03.00'ten geçerli olmak üzere ilan edilen yasak sonrası sabah saatlerinde ise operasyon için düğmeye basıldı. Asker ve emniyet unsurlarından Bin'i aşkın güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonlarda teröristlere ait Lice, Hazro ve Kocaköy ilçeleri dağlık ve ormanlık alandaki sığınak, barınak, depo alanlarının tespiti ve kenevir tarlalarının imhası amaçlanıyor. 'Şeytan üçgeni' olarak bilinen ve örgütün üst düzey yöneticilerinin de kaldığı Lice-Hazro-Kocaköy üçgeninde PKK'lılar sıcak takibe alındı.

240 BİN KÖK KENEVİR
Lice'de "Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" adı verilen operasyonu Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurları müşterek gerçekleştirirken, TSK da operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Genelkurmay 2 günde 12 dönüm kenevir tarlası tespit edildiğini milyonlarca lira değerinde toplam 240 bin kök kenevirin imha edildiğini duyurdu. Diğer taraftan Elazığ'ın Karakoçan İlçesi kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda biri grup sorumlusu olmak üzere 2 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN