Erdoğan: Bu mücadelede yılmak yok

Cizre’deki kışlaya sürpriz bir ziyaret yaparak önceki akşam iftarı askerlerle açan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu bahara her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Sizin birliğiniz, sizin dayanışmanız, halkımızla bütünleşeceğimiz günlerin müjdecisidir

Erdoğan: Bu mücadelede yılmak yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunan 172. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı'nda askerlerle yaptığı iftarda önemli miesajlar verdi: "Bu mücadelede yılmak yok, bilesiniz ki her zorluğun ardından inşallah bahar gelecektir. Bu bahara her geçen gün daha da yaklaşıyoruz ve sizin birliğiniz, sizin beraberliğiniz, sizin dayanışmanız, halkımızla bütünleşeceğimiz günlerin müjdecisidir" diyen Erdoğan, iftarın ardından yaptığı konuşmada, temmuz ayından bu yana bölgede yapılan operasyonların anlık olmadığını ve ülkeyi huzura, refaha, mutluluğa kavuşturana kadar kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.

'ONLAR İÇİN ŞEHADET YOK'
Erdoğan, "Şunu peşinen söylemek isterim, bir devletin önemli görevleri vardır. Bunun bir tanesi mal güvenliğidir, bir tanesi can güvenliğidir, bir tanesi nesil güvenliğidir, bir tanesi akıl güvenliğidir. Şu anda bu görevlerden can ve mal güvenliğini özellikle bu bölgede hep birlikte yürütüyoruz. Fakat karşımızda görüldüğü gibi bir terör örgütü var ve bu terör örgütü ne yazık ki dışardan dost görünenlerden de aldıkları desteklerle bizim karşımızda bulunuyor" diye konuştu. Askerlerin teröre karşı mücadelesini "Kahramanlık destanı yazarak" sürdürdüklerine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir şeye inanıyorsunuz, ben buna inanıyorum, o da şehadettir. Onlar için böyle bir şey söz konusu değil" ifadesini kullandı ve şöyle devam etti: "Sizler vatanı için, dini için, Allah'ı için bu mücadeleyi veren kahraman şehitlerimiz, evlatlarımızsınız. Bizi bölemeyecekler, bizi parçalayamayacaklar, biz et ile kemik gibi evelallah bir bütün olarak yolumuza devam edeceğiz. Herkes kendi ırkıyla, kavmiyle övünebilir, bu onun en doğal hakkıdır ama ne Kürt'ün Türk'e, ne Türk'ün Kürt'e üstünlüğü yoktur, üstünlük sadece ittika iledir. Kim Allah'a daha yakınsa, o en üstündür. Sizler şu anda bu mücadelenin içerisindesiniz. Biz bayrağımızdan başka bayrak tanımıyoruz ve o paçavraları bayrak diye kullananlar kendi kendilerini aldatıyorlar. Tek vatan' diyoruz, niye? Eğer toprak şehidin kanıyla yoğrulmuşsa vatandır. Devlet içinde devlet asla olmaz. Bizim tek devletimiz var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti."

'UFUK GÖRÜNDÜ'
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile gerçekleştirdikleri sürpriz ziyaretten dolayı mutluluk yaşadıklarını anlatan Erdoğan, "İnşallah ufuk Allah'ın izniyle göründü ve bu ufka doğru şu anda çok daha inançlı şekilde yürüyoruz. Allah'ın yardımı yakındır, bundan hiç endişeniz olmasın" dedi. Cumhurbaşkanı, tüm askerlerin yaklaşmakta olan Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramı'nı da tebrik etti.
BİZE ULAŞIN