Meclis’te dört siyasi partiden ortak kınama

Meclis Genel Kurulu çalışmalarında Atatürk Havalimanı’nda yaşanan saldırı kınandı. Meclis’te yer alan AK Parti, CHP, MHP ve HDP milletvekilleri konuşmalarında terör saldırısını kınayıp, lanetledi

Meclis’te dört siyasi partiden ortak kınama
Terör örgütü DAEŞ'in İstanbul'da gerçekleştirdiği saldırının ardından Meclis'te sandalyesi bulunan partiler de terörü kınadı. TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın'ın terör eyleminin gerçekleştiği gece başkanlık ettiği Meclis Genel Kurulu çalışmalarında terör lanetlendi. Terörün emellerine ulaşmaması için çalışmalarına ara vermeyen Meclis'te Ahmet Aydın, "Terörü bir kez daha lanetliyoruz. Millet olarak topyekün birlikte hareket etmek kaydıyla terörün kökü kazınıncaya kadar kararlı bir şekilde mücadele sürecektir" dedi.

'İSTİKRARI HEDEF ALDI'
AK Partili Mehmet Muş ise, "Bu Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir terör saldırısıdır. Türkiye'yi zayıflatmaya çalışan bir saldırıdır. Unutulmamalı ki Türkiye büyük bir devlettir, teröre teröriste teslim olmamıştır ve olmayacaktır. Terörizmle mücadelede azim ve kararlılığımız sürecek" diye konuştu. MHP milletvekili Erkan Akçay da terörü lanetlerken, CHP milletvekili Levent Gök, "Türkiye'nin kalbine, demokrasisine, birliğine, bütünlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıyı kim yaparsa yapsın lanetliyoruz" dedi. HDP adına konuşan İdris Baluken ise, "Nereden gelirse gelsin kim tarafından yapılırsa yapılsın kınanması gereken vahim bir hadisedir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN