PKK, araç yok diye kurşunladı

Terör örgütü Van’da jandarmaya saldırdı. Kaçarken de aracını vermek istemeyen esnafı kurşuna dizdi. Hain saldırıda üç esnaf kardeşten biri hayatını kaybetti

PKK, araç yok diye kurşunladı
Terör örgütü PKK, önceki akşam, Van Gürpınar'da GüzelsuJandarma Karakolu'na bombalı araç saldırısı düzenledi. Valilik, saldırıda 1 vatandaşın hayatını kaybettiğini, karakolda görevli 2 asker ve 2 vatandaşın da yaralandığını duyurdu. Saldırıda hedef alınan 3 sivilin, kaçmak isteyen teröristlere araç vermek istemeyen esnaf kardeşler olduğu ortaya çıktı.

VATANDAŞI TARADILAR
Görgü tanıkları bombalı saldırı sonrası teröristlerin, "Orhan Manav" ve "Balık" adlı işyerlerine gelip Nihat, (40), Orhan ve Ayhan Peker kardeşlerden araçlarını almak istediğini belirtti. Manavı işleten Nihat Peker'in militanlara araç vermeyi kabul etmemesi üzerine ise Peker uzun namlulu silahlarla tarandı. Olayda Peker'in iki kardeşi de yaralandı. Manav dükkanını rastgele tarayan teröristler daha sonra başka bir esnafa ait bir aracı alarak olay yerinden kaçtılar. Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon sürüyor.

KANLAR İÇİNDE BULDUK
Görgü tanığı E.P, "Arkadaşımın arabasını istemişler, vermeyince de vurmuşlar. Buraya geldiğimde onları kanlar içerisinde yerde bulduk. Biz de zaten kıl payı kurtulduk. Bu saldırıyı kınıyorum. Yıllardan beri doğu halkına yapılan bir zulüm olarak değerlendiriyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN