Cuma 01.07.2016

Katliam silahları, daha önce Türkiye’de kullanılmamış

Katliam silahları, daha önce Türkiye’de kullanılmamış

ABONE OL
Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Hain eylemde kullanılan silahların Türkiye'de daha önce hiçbir olaya karışmadığı belirlendi.
Havalimanında bulunan ve saldırıda kullandığı tespit edilen Glock marka tabanca ile Kalaşnikof marka tüfek incelemeye alındı. Silahlardan alınan parmak izleri güvenlik birimlerinin elindeki kayıtlarla karşılaştırıldı, ancak örtüşen iz bulunmadı. Emniyet teröristlerin daha önce Türkiye'ye yasal yollarla giriş yapmayan yabancı uyruklu kişiler olduğunu, olaydan önce de sınırı kaçak geçtiklerini tespit etti.

?DOKU ÖRNEKLERİ DE ÇIKMADI
DAEŞ üyesi oldukları değerlendirilen militanların üzerlerindeki bombaları patlatmaları sonucu vücut bütünlükleri bozulmuştu. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan doku testinde teröristlerden alınan doku örneklerinin Türkiye Doku Bankası'ndaki hiçbir dokuyla eşleşmediği, teröristlerin yakınlarının da Türkiye'de olmadığı belirlendi. Mermi çekirdeklerinin de balistik kaydı çıkmadı. Türkiye'de hiçbir olayda kullanılmadığını belirlenen silahların kaçak yollarla ülkeye sokulduğu sanılıyor.

TERÖRİST PROFİLİ EĞİTİMİ
Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü, terör olaylarını önleme amacıyla illerde oluşturulan Risk Analiz Merkezleri'nde yeni tedbirler geliştirdi. Merkezlerdeki asayiş, istihbarat, terör, kaçakçılık ve organize suç polislerine PKK, DAEŞ ve marjinal sol terör örgütleri üyelerinin profili hakkında eğitim verildi. Eğitimlerde saldırı hazırlığında olan teröristlerin tercih ettikleri kıyafetlerden yürüyüşlerine; hal ve hareketlerinden fiziksel ve psikolojik durumlarına kadar bilgi verildi. Eğitimler sonucu çok sayıda teröristin eylem yapamadan yakalandığı belirtildi.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Obezitenin kalp damar hastalıklarına yol açtığını biliyor muydun?
Çektiği fotoğraflarla Türkiye topraklarında  yankı uyandırmış bir isim...

https://www.sabah.com.tr