PKK’lı hainleri yerli İHA vurdu

PKK’lı hainleri yerli İHA vurdu

PKK’ya ağır darbe. Kırmızı bültenle aranan sözde “Amed sorumlusu” ‘Devrim Medya’ kod adlı kadın terörist 4 korumasıyla öldürüldü

Terör örgütü PKK'ya ağır darbe. 2008-2013 arasında PKK'nın Diyarbakır Bingöl ve Muş üçgenindeki sözde "Amed sorumlusu" olan, iki yıldır da Hakkâri ile İran topraklarını içine alan sözde "Zagros saha sorumlusu" olarak faaliyet yürüten 'Devrim Medya' kod adlı terörist Zeynep Baytar (41) öldürüldü. Silahlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar tarafından hedef alınan teröristin 4 kadın korumasıyla birlikte etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Terör örgütü PKK'nın kadın militanlarını barındıran "YJA-Star" adlı terör grubunun da sözde "Komuta Konseyi Üyesi" olan Baytar'ın, 24 yıldır örgütün dağ kadrosunda olduğu belirlendi. 23 askerin şehit edilmesinden sorumlu tutulan terörist, Türkiye'nin talebi üzerine 2 yıldan beri İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu.

BAYRAKTAR VURDU
Örgütün üst düzey isimlerinden olan teröristi, birlikte olduğu diğer militanlarla birlikte Bayraktar tespit etti. 13 Eylül'de Hakkâri Çukurca bölgesine yönlendirilen İnsansız Hava Aracı Bayraktar, askeri birliklere saldırı hazırlığında olan, aralarında Zeynep Baytar'ın da olduğu 5 kadın teröristi etkisiz hale getirdi. Bayraktar tarafından etkisiz hale getirilen teröristlerin 'Devrim Medya' kod adlı Zeynep Baytar, 'Arin Faraşin' kod adlı Rewşen Erdal, 'Rozerin Zilan' kod adlı Leyla Uğurlu, 'Viyan Soran' kod adlı Merve Akku ve Nezahat Darga oldukları ortaya çıktı.

14 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Hakkâri'de 2'nci Komando Tugay Komutanlığı birlikleri tarafından sürdürülen terör operasyonunda, Güven Dağı bölgesinde 8 terörist etkisiz hale getirildi. 4 Ekim'de başlayan operasyon kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34 oldu. Ayrıca Çukurca kırsalında 262, Hakkâri'de ise 382 terörist etkisiz hale getirildi. Tunceli il sınırı ile Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında ise İHA'lar (İnsansız Hava Aracı), bölücü örgüt üyelerini tespit etti. Bunun üzerine Malatya'dan havalanan iki F-16 savaş uçağı, yerleri belirlenen 6 teröristi etkisiz hale getirdi.

İNLERİNE GİRİLDİ
Öte yandan, Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı birliklerinin, Çukurca'nın Uzundere bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonda, Kovan Tepe girişinde terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir mağara/tünel bulundu. Teröristlerin saklanma ve geçiş maksadıyla kullandığı belirlenen tünelin çıkışının ise Güven Dağı istikametinde olduğu tespit edildi.
BİZE ULAŞIN