30 yıllık darbe

Geçen yıl FETO ile röportaj yapmak için Pensilvanya’ya giden Dexter Filkins örgütün karanlık yapılanması ve sapkın ritüellerini kaleme aldı: Türkiye’de darbe için 30 yıldır tüm kurumlara sızan örgütün üyeleri sırf Gülen kullandığı için ayakkabı parçalarını yiyor

30 yıllık darbe

ABD'nin saygın dergilerinden 'The New Yorker' 17 Ekim'de piyasaya çıkacak sayısında Dexter Filkins imzalı bir dosya haberde FETÖ'nün karanlık yapılanmasını ve sapkın ilişkilerini tüm çıplaklığıyla ortaya koydu. İşte Filkins'in izlenimleriyle FETÖ;
Geçen yıl röportaj için Gülen'in malikanesine çağrıldım. Ayaklarını sürerek. yürüyen Gülen Küresel bir örgütün liderinden daha çok sanki öğle uykusundan kalkmış bir emekliye benziyordu. Yüzündeki tek gösterişli şey bir tutam gri bıyıktı. ABD'de 17 yıl geçirmiş olmasına rağmen, hiç İngilizce konuşmadı. Konuşması dolaylı ve anlaşılması zordu. Ona öncülüğünü ettiği hareketin siyasetle ilgisi olup olmadığını sorduğumda, çok fazla yandaşının olduğunu söyleyerek Hiçbir vatandaşın ya da sosyal grubun politikanın dışında kalamayacağını çünkü siyasi kararlar ve eylemlerin onların hayatlarını etkilediğini ifade etti.

2003'te FETÖ'den ayrılan Said Alpsoy yüzlerce kez şahit olduğu cemaat törenlerinde erkek üyelerin birbirlerine sevgilerini göstermek için, isteği dışında arkadaşlarından birini yere yatırdıktan sonra ayakkabı ve çoraplarını çıkararak ayağını öpmeye başladıklarını söyledi. Alpsoy, bu sapkın ritüelin üç dört kez kendisine de uygulandığını hatta insanların sevdikleri cemaat yöneticilerinin ayakkabısına su doldurarak içtiğini de anlattı. Alpsoy, Gülen'in giydiği bir ayakkabıdan bir parça deri koparılarak kaynatıldıktan sonra törendekiler tarafından yenildiğini söyledi.
FETÖ üyeleri, Gülen'den arta kalan yiyecekler almak için kavga ediyormuş. Örgütten ayrılan Ahmet Keleş bana "Gülen, bu sapkınlıklardan haberdardı ancak sadece gülerek karşılık veriyor. Megaloman biri" dedi.
BİZE ULAŞIN