İstanbul’da 12 subaya, 3 ilde de 11 öğretmene FETÖ tutuklaması

İstanbul’da 12 subaya, 3 ilde de 11 öğretmene FETÖ tutuklaması

Kırıkkale, Karaman ve Muğla’da 11 öğretmen tutuklandı. Hava Harp Akademisi’ndeki darbe toplantısına katılan 12 subay da tutuklandı

İzmir: FETÖ/PDY'ye yönelik İzmir merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 32 şüpheliden 25'i tutuklandı. FETÖ'nün Ege Üniversitesi'ndeki yapılanmasına yönelik "Varank-2" operasyonunda gözaltına alınan 16 kişiden 5'i de tutuklandı.
Karabük: FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 7 kişiden ikisi tutuklandı.
Konya: Ereğli ilçesinde darbe girişimiyle ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 1'i tutuklandı, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Samsun: FETÖ soruşturması kapsamında Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mustafa Reis tutuklandı. Çorum: FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 18 emniyet mensubundan 10'u tutuklandı.
Antalya: Gözaltına alınan 40 şüpheliden 19'u tutuklandı. Bir diğer operasyonda da gözaltına alınan 33 kişiden 15'i çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.
Kocaeli: Adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden 15'i tutuklandı.
Kırıkkale: Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 5 öğretmen tutuklandı. Ayrıca Karaman'da bir, Muğla'da da 5 öğretmen tutuklandı.
Tokat: FETÖ'ye gelir sağladığı iddia edilen 15 kadın gözaltına alındı.
Bilecik: Bir süre önce kapatılan Banu Çiçek Hanımlar Derneği ile bağlantısı bulunduğu ileri sürülen 15 kişi yakalandı.
Adana: FETÖ davasında daha önce tahliye edilen eski Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile iş adamı Mustafa Vural tutuklandı.
Aksaray: 2 aydır aranan ve Aksaray'ın FETÖ ablası olduğu iddia edilen Semra Ç. (41), Ankara'da yakalandı.

12 SUBAY TUTUKLANDI
İstanbul: Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından yürütülen 15 Temmuz soruşturmasında, 12 subay daha tutuklandı. Söz konusu subayların, Hava Harp Akademisi'nde 15 Temmuz ve öncesinde darbe faaliyetleri konulu toplantı yaptığı belirlendi. Şüphelilerin, kendilerince muhalif gördükleri 2 subayın rehin alınması eylemine iştirak ettikleri ve darbe girişiminde aktif şekilde rol aldıkları tanık anlatımları ve kamera kayıtlarından belirlendi.
BİZE ULAŞIN