Gaziler el öpmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la buluşan 15 Temmuz’un Üsküdar’daki 15 gazisinden Yüksel Akın: Cumhurbaşkanımız elini öpmeme izin vermeyince duygulandım. Ben de yanağından öptüm

Gaziler el öpmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşan 15 Temmuz'un Üsküdar'daki 15 gazisinden Yüksel Akın, "Cumhurbaşkanımızın elini öpmek istedim. Gaziler el öpmez diyerek izin vermedi. Çok duygulandım. Ben de onu yanaklarından öptüm" dedi. 15 Temmuz alçak darbe girişimi sırasında Üsküdar'da vatan ve demokrasi uğruna gazi olan 15 gazi, geçen pazar şehit ailelerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir sürpriz yaptı. Erdoğan, gideceği evlerden birinin adresini öğrenerek gelen gazilerle kucaklaştı. Burada gazilerle bir süre sohbet eden Erdoğan, hepsiyle birer birer ilgilendi ve hükümetin onların haklarını korumak için elinden geleni yaptığını söyledi. Erdoğan, son günlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cüler hakkında 'mağdur' polemiği ile ilgili olarak gazilere, 'Sizin hakkınızı kimselere yedirmem. Bu vatan sizin sayenizde ayakta." dedi.

"NE KADAR ŞÜKRETSEK AZDIR"
Gazi Yüksek Akın, o gün yaşananları SABAH'la paylaştı: "Cumhurbaşkanımızın elini öpmek istedim. Fakat "Gaziler el öpmez" diyerek buna izin vermedi. Çok duygulandım. Ben de onu yanaklarından öptüm. Daha sonra aramızda beni şaşırtan bir konuşma geçti. Nasıl unutmadıysa, o gece darbecilerin tankından söktüğüm anten parçalarının bende olup olmadığını sordu. Bende olduğunu öğrenince o parçaları ileride yapılacak olan 15 Temmuz müzesine getirmemi istedi. Cumhurbaşkanımız bizlerle ilgili hiçbir ayrıntıyı unutmuyor. Neredeyse hepimizin hikayesini ezbere biliyor. Böyle bir Cumhurbaşkanımız olduğu için ne kadar şükretsek azdır. Allah onu başımızdan eksik etmesin" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN