ByLock'çu 4 hakim tutuklandı!

FETÖ'nün iletişim aracı ByLock kullandıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 4 hakim daha çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ByLock'çu 4 hakim tutuklandı!

Fethullahçı Terör Örgütü'nün iletişim aracı olduğu belirtilen ve Fethullah Gülen'in örgüt içi iletişim için kullanılması talimatı verdiği iddia edilen ByLock isimli kripto programını telefonlarına indirdikleri tespit edilen 184 hakim savcı HSYK tarafından açığa alınmıştı.

Bu yargı mensupları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "terör örgütüne üye olma" suçlaması kapsamında soruşturma başlatılmıştı. İstanbul'da görev yapan 30 hakim savcı da şüpheliler listesindeydi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu hakim ve savcılara gözaltı işlemi uyguladı.

Gözaltına alınan 25 hakim ve savcının işlemleri tamamlandı. Bugün adliyeye çıkarılan 6 hakimden 4'ü tutuklanırken 2'si hakkında adli kontrolle serbest bırakılma kararı verildi.Böylece İstanbul'da tutuklanan ByLock'çu hakim savcı sayısı 20'ye yükseldi.

BİZE ULAŞIN