TIR dorsesinden kaçak FETÖ’cü çıktı

FETÖ üyeleri TIR dorsesinde Romanya’ya kaçmak istedi. Sınırda yakalanan, aralarında komiserler, gazeteci, öğretmen ve akademisyenin de bulunduğu 7 kişi Türkiye’ye iade edildi

TIR dorsesinden kaçak FETÖ’cü çıktı

Yasadışı yollardan Romanya'ya geçmek isteyen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri, Bulgaristan sınırında bir TIR dorsesine gizlenmiş halde yakalandı. FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma çerçevesinde daha önce meslekten ihraç edilen komiserler Yunus D., Abdülkadir Ç. ve Uğur S., eski Zaman gazetesi muhabiri Fethi A., öğretmen Soner Ö, esnaf Ömer Ö. ve Yrd. Doç. Dr. Yunus Hayri Y., Bulgaristan'dan Romanya'ya çıkış yapmak için gümrüğe gelen bir TIR'ın dorsesinde yakalandı.

'İNSAN KAÇAKÇILIĞI'
Kaçak yollardan sınırı geçmek isteyen şüpheliler, işlemlerinin ardından Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye iade edildi. TIR şoförü "insan kaçakçılığı" suçundan Bulgaristan'da tutuklandı. Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin, FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında arandığı ortaya çıktı. Polisteki ifadesi tamamlanan öğretmen Soner Ö, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler de Edirne Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerden biri hastane çıkışında gazetecilere "At izi, it izine karıştı" dedi. Sağlık kontrolünün ardından şüpheliler, haklarında yakalama kararı çıkarılan şehirlere gönderildi.

BİZE ULAŞIN