NATO komutanları FETÖ’den tutuklandı

Ankara’da NATO’da görevli subayların da olduğu 12 FETÖ’cü asker, İstanbul’da ise “Amerika imamı”nın itirafları sonrası yakalanan 10 albay “darbeye teşebbüs” iddiasıyla tutuklandı

NATO komutanları FETÖ’den tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'cü darbe girişimine yönelik soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 13 asker dün adliyeye getirildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliklerine sevk edilen şüphelilerden aralarında NATO'da görevli subayların da bulunduğu, 4'ü yarbay rütbesinde 12 asker tutuklandı.

10 ALBAY DA TUTUKLANDI
FETÖ "Amerika imamı"nın beyanları doğrultusunda gözaltına alınan albaylar Şaban Aydın, Mustafa Aslan, Murat Koca, Mithat Dağlar, Ünal Aktaş, Üret Ahmet Çelebioğlu, Şükrü Bostan, Gürol İçli, Fatih Osman Süsal ve Ayhan Yağcı, İstanbul Adliyesi'nde "FETÖ'ye üye olmak" suçundan tutuklandı. Ayrıca gözaltına alınan 14 kişiden 5'i daha tutuklandı. Soruşturmada önemli bir ayrıntıya da ulaşıldı. FETÖ'cü pilotların 15 Temmuz'dan üç gün önce Özel Harekat Daire Başkanlığı, Havacılık Dairesi ve TÜRKSAT üzerinde keşif uçuşu yaptıkları ortaya çıktı. Başsavcılığın ek ifadesine başvurduğu tutuklu binbaşı Mehmet Semih Üskaya ise Tuğgeneral Ünsal Coşkun'un Genelkurmay çevresindeki tepe lambalı tüm araçların helikopterlerle vurulmasını emrettiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN