Erdoğan’ın uçağı hedefleriydi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni bombaladığını itiraf eden pilot Müslim Macit, Erdoğan’ın uçağını düşürme girişimlerini de anlattı

Erdoğan’ın uçağı hedefleriydi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü pilot Müslim Macit'in ek ifadesinde ilginç detaylara ulaştı. 15 Temmuz gecesi yapılan toplantıda herkese vuracakları hedefleri gösteren fotoğraf ve koordinatlar verildiğini belirten Macit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağını düşürme girişimlerini de şöyle anlattı: "Bir ara Albay Ahmet Özçetin, 'Cumhurbaşkanı Dalaman'dan veya Antalya'dan kalkmış olabilir, araştıralım' dedi. Ahmet Tosun da bana 'MY sisteminde radar izlerini araştıralım' dedi. Ben de araştırdım. Ancak Cumhurbaşkanı'nın uçağına dair birşey bulamadım. Antalya'dan kalkan yüzlerce uçak vardı. Ancak Cumhurbaşkanı'nın uçağı olduğuna dair bir kayıt yoktu."

ÖKSÜZ 'DAMADIN' MİSAFİRİYDİ
Bu arada Macit, aralarında FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün de bulunduğu sivillerin Akıncı Üssü'ne, darbenin kritik isimlerinden Akın Öztürk'ün damadı Yarbay Hakan Karakuş'un bilgisi dahilinde, hatta onun misafirleri olarak girdiklerini söyledi. Macit, Karakuş ve Albay Ahmet Özçetin'in görevde çizdikleri profile baktığımızda hizmet hareketinden olduklarını hiç düşünmemiştim. Ancak olay günü hizmet hareketinden olduklarını düşündüm" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN