21 doktora FETÖ gözaltısı

İzmir’de 23, Giresun’da ise 4 öğretmen gözaltına alındı. Malatya merkezli 5 ildeki operasyonlarda da 21 doktor gözaltında... Kocaeli’nde 3 TÜBİTAK mühendisi tutuklandı

21 doktora FETÖ gözaltısı
FETÖ'ye ve 15 Temmuz darbe girişimine yönelik operasyonlar dün de hız kesmeden devam etti. Bu kapsamda İzmir'de 23 öğretmen, Malatya'da 21 doktor ve sağlık görevlisi, Karabük'te de 10 sağlıkçı gözaltına alındı.
İzmir: ByLock kullandıkları ve örgüt toplantılarına katıldıkları belirlenen, daha önce meslekten ihraç edilen 23 öğretmen, Kınık ilçesi merkezli operasyonda 9 öğretmen ve 1 zabıt katibi gözaltına alındı.
Trabzon: Trabzon merkezli 11 ilde düzenlenen operasyonlarda 22 şüpheli gözaltına alındı.
Malatya: Malatya merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda, 21 doktor ve sağlık görevlisi gözaltına alındı. 8 doktor da aranıyor. Ayrıca ByLock kullandığı tespit edilen 2 icra müdür yardımcısı, 1 gardiyan, 1 katip tutuklandı.
Kırşehir: ByLock kullandıkları belirlenen, aralarında infaz koruma memurlarının da bulunduğu 14 cezaevi çalışanı gözaltına alındı. 2 infaz koruma memuru tutuklandı.
Ankara: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 4 uzman çavuş, 2 askeri ataşe ve bir öğretmen tutuklandı.
Antalya: Bir icra müdürü, bir icra müdür yardımcısı ve 2 pedagog gözaltına alındı.
Kırıkkale: ByLock kullandıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 13 öğretmen tutuklandı.
Uşak: ByLock kullandığı belirlenen eski Denizli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü E.D. Uşak'da gözaltına alındı.
Amasya: ByLock kullandıkları belirlenen 4 şüpheli tutuklandı.
Kocaeli: TÜBİTAK'ta görevli 3 üst düzey mühendis tutuklandı.
Giresun: İl ablası K.K., örgüte ait bir dershanenin müdürü olan eşi B.K. ile örgütün evlendirme sorumlusu H.D. tutuklandı
Bolu: 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Zeynep Eralp, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim görevlisi Uğur Akkaya ve özel bir şirkette çalışan Ömer Boz tutuklandı.
Muğla: Bodrum'da ByLock kullandıkları belirlenen 1icra müdür yardımcısı ve 1 zabıt katibi tutuklandı.
Çankırı: ByLock kullandığı belirlenen Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanı Elif Güler Yılmaz tutuklandı.
Isparta: İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Hakan Esen tutuklandı.

46 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI
Aydın: Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Şadi Eren, gözaltına alındı.
Antalya: 30 öğretmen tutuklandı.
Kilis: Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Gök, eski Personel Şube Müdürü Kemal Gürcan, komiser Mehmet B. ile 10 polis tutuklandı.
Manisa: 9 rütbeli asker tutuklandı.
Sakarya: 2 imam, 2 memur, bir spor yöneticisi ve bir öğrenci tutuklandı.
K.Maraş: 6 öğretmen tutuklandı.
Muğla: 11 şüpheli öğretmenden 10'u tutuklandı.
BİZE ULAŞIN