337 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonlarda 337 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilirken, ele geçirilen silah ve malzemeler basına gösterildi.

337 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütüne yönelik iki operasyonda ele geçirilen silah ve malzemeler basına gösterildi.

Çukurca'da terör örgütü PKK'ya yönelik 30 Ağustos-30 Eylül tarihlerinde "Şehit Sağlıkçı Astsubay Üstçavuş Mekan Şahin" operasyonu ile 4 Ekim'de başlatılan "Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş" operasyonunda, aralarında doçka, biksi, kalaşnikof ve kanas gibi silahların da bulunduğu çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Operasyonlarda 337 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilirken, ele geçirilen silah ve malzemeler, 2'nci Hudut Tugay Komutanlığında basına gösterildi.

Çukurca Kaymakamı Mehmet Mut, Çukurca 2'nci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Ersay, Çukurca Cumhuriyet Başsavcısı Halil İbrahim Sürmeli, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Tomar ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Uğur Abacı da silah ve malzemeleri inceleyerek, askeri yetkililerden bilgi aldı.

BİZE ULAŞIN