Bingöl’de binler terörü lanetledi

Bingöl’de 2 polisin şehit olduğu bombalı saldırı sonrası, binlerce Bingöllü terörü lanetledi. Şehit Yıldırım’ın babası ise “5 oğlum var 5’ini de polis yapacağım” dedi

Bingöl’de binler terörü lanetledi

Bingöl'ün Genç ilçesinde PKK tarafından önceki gece gerçekleştirilen ve 2 polisin şehit olduğu, 4'ü polis 18 vatandaşın yaralandığı terör saldırısının ardından, Genç Sivil İnisiyatifi tarafından 'Terör Eylemini Tel'in' mitingi düzenlendi. Bomba yüklü aracın infilak ettirildiği Öğretmenevi Kavşağı'nda düzenlenen mitinge binlerce vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, sık sık 'Kahrolsun PKK' sloganları atıldı. 217 metre uzunluğunda dev Türk bayrağının açıldığı alanda, binlerce vatandaş terör örgütü PKK'ya lanet okudu. Mitingde konuşan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, teröre boyun eğmeyeceklerini belirterek hesabın sorulacağını söyledi. Anadolu Köy Korucuları Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen de, PKK'nın Kürtlerin temsilcisi olmadığını belirterek, "Siz bizim adımıza polisi, askeri, korucuyu öldüremezsiniz. Siz Kürt değilsiniz. Siz İslam düşmanısınız" diye seslendi.

BOMBALI ARAÇ ELE GEÇİRİLDİ
Alçak saldırı sonrası Bingöl Genç'te saldırıda kullanılan patlayıcıları taşıyan başka bir kamyon ele geçirildi. Araçta, patlayıcı, benzin, fünye, fitil, bir roketatar sevk fişeği bulundu.

5 OĞLUM DA POLİS OLACAK
Yetkililerin taziye için evine gittiği şehit polis memuru Murat Yıldırım'ın babası Kemal Yıldırım ise okuyan 5 oğlunu da polis yapacağını belirterek, "5 oğlum var imkanlarım el verirse 5'ini de polis yapacağım" dedi. Bingöllü şehidin cenazesi önceki gün Ergani'de toprağa verilmişti.

"GÖZÜN ARKADA KALMASIN"
Hain saldırıda şehit olan polis memurlarından Hakan Akdere (29) ise Kahramanmaraş'ta toprağa verildi. Baba Akdere "Yavruların bana, uğrunda canını verdiğin vatanın da silah arkadaşlarına emanet yavrum. Gözün arkada kalmasın. Sen Peygamberimize komşu oldun yavrum" diye gözyaşı döktü. Cenazeye 5 bin kişi katıldı.

O HAİN, VEKİL ARACINDA YAKALANDI
Muş Valisi Seddar Yavuz, Bingöl'de meydana gelen patlamayla ilgili olarak Muş'ta "KCK temsilcisi" olarak atanan bir kadın teröristin Muş milletvekilinin aracında gözaltına alındığını açıkladı. Yavuz, "Vatanımıza kast eden hainler ve bunların iş birlikçileri, gerekli cevabı alacaklardır" diye konuştu. Muş'ta Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım HDP'den Meclis'e giren iki isim ancak Yavuz, teröristin hangi ismin aracında yakalandığı bilgisini paylaşmadı.

BİZE ULAŞIN