Menbiç’ten çıkmazsa çıkarmasını biliriz

Menbiç’ten çıkmazsa çıkarmasını biliriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (PYD/PKK) Menbiç’ten çıkmazsa biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkânlarımızla çıkarmasını biliriz

  • Gündem
  • Çarşamba 26.10.2016

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(PYD/ PKK) Menbiç'ten çıkmazlarsa biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkanlarımızla çıkarmasını biliriz." dedi. Çavuşoğlu, TV 24'te katıldığı programda gündemi değerlendirdi. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve tüm uzmanların bölgede operasyon bittikten sonra PYDPKK'lıların Menbiç'ten çıkarılması konusunda sözünün olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu "Menbiç'ten çıkmazlarsa Türkiye girer mi?' sorusuna şöyle yanıt verdi: "Elbette... Biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkanlarımızla çıkarmasını biliriz. ÖSO kiminle mücadele ediyor? Kimden temizliyor bu bölgeyi? DEAŞ'tan. DEAŞ'a yönelik operasyonlar sürerken siz de geliyorsunuz ÖSO'ya sadırıyorsunuz. Bunların DEAŞ diye bir derdi yok. Bunların ajandası farklı.

KÜRTLERİ TEMSİL ETMİYOR
Suriye'deki Kürt kardeşlerimize de kucak açıyoruz. Onlarla da sürekli görüşüyoruz. Onlar da YPG'den nefret ediyorlar. PKK nasıl Türkiye'de Kürt vatandaşlarımızı temsil etmiyorsa, YPG de Suriye'de Kürtlerin ekseriyetini temsil etmiyor. Hatta onlara da zulüm ediyor."

BİZE ULAŞIN