HDP’ye asıl cevabı kendi seçmeni verdi

HDP’ye asıl cevabı kendi seçmeni verdi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyarbakır'da Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da gözaltına alındığı terör operasyonuyla ilgili konuştu. Atatürk Üniversitesi Akademik Yıl açılışı ve partisinin siyaset akademisi toplantısına katılmak üzere gittiği Erzurum'da konuşan Kurtulmuş, halkın belediye başkanlarını teröre destek vermesi için seçmediğini belirterek, "Belediyelerin hizmetleri bırakıp bir şekilde terör örgütüne destek olacak faaliyetlerin yanında, gölgesinde yer alması ilk başta kendisine oy veren halka karşı ihanettir" diye konuştu. Belediyelerin yeniden gözden geçirildiğini, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddiaların da bu kapsamda ele alınması gerektiğini söyleyen Kurtulmuş şu mesajları verdi:

MESAJI ÇOK AÇIK
Bu çağrılara cevap verilmemesinin bölgedeki vatandaşlarımızın ferasetinin, basiretinin bir sonucu olarak görüyorum. Çok açık politik bir mesaj olduğunu da görüyorum. Mesaj çok açıktır. 'Dağın gölgesinden, terörün gölgesinden çıkın, demokratik bir siyasi parti olarak Türkiye'de parlamenter sistem içerisinde siyasi mücadelenizi verin' mesajıdır.

TEMİZLEYECEĞİZ
KHK'larla insanlara haksızlık yapmak üzere hareket etmiyoruz. Devleti bu canilerden temizlemek için hareket ediyoruz. Herkes rahat olsun.

BİZE ULAŞIN