FETÖ ile mücadeleye dev takviye

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ ile mücadele dosyalarının  bulunduğu Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndaki savcı sayısını 30’a yükseltti.

FETÖ ile mücadeleye dev takviye

15 Temmuz kanlı darbe girişimini gerçekleştiren Fethullahçı Terör Örgütü'ne ait birçok soruşturma yürütülen İstanbul Adliyesi'nde bu soruşturmaların bulunduğu Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na yeni takviyeler yapıldı.

Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından koordine edilen Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosı'na 15 yeni savcı görevlendirildi. Bürodaki savcı sayısı böylece 30'a yükseldi. Büroda Türkiye'nin kaderini belirleyecek birçok önemli soruşturma bulunuyor.

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN'İN KONUŞMA KAYITLARININ LİNKLERİNİ, GİZLİ DOSYA ŞİFRESİ YAPMIŞLAR

Terör Büro'nun yanı sıra FETÖ şüphelilerinin tutuklanıp tutuklanmayacaklarına karar veren Sulh Ceza Hakimliklerine de takviye yapıldı. Son Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) kararnamesi ile 10 olan Sulh Ceza Hakimliği sayısı, 14'e yükseltildi.

Diğer taraftan İstanbul Adliyesi'ndeki terör mahkemesi sayısı da 4'e yükseldi. HSYK kararı ile terör suçları ile yetkili İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi kuruldu. Daha önce yine terör yetkisi ile İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi kurulmuştu.

BİZE ULAŞIN