Başbakan Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na zor soru

Başbakan Binali Yıldırım: “Cumhurbaşkanımız o gece milletiyle beraberdi, peki siz neredeydiniz?”

Başbakan Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na zor soru

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt vererek, "Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımız o gece her saniye milletiyle beraberdi. Peki o gece siz neredeydiniz" dedi.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

DOST DÜŞMAN BİLSİN...

"Cumhuriyeti, vatanımızı, namusumuzu canla başla savunacağımızı, 15 Temmuz gücünden ve Yenikapı ruhundan asla taviz vermeyeceğimizi dosta düşmana ilan ediyoruz. İstanbul 15 Temmuz'da kendine yakışanı yaptı. Tıpkı 79 milyon vatan evladının her ilde yaptığı gibi. Devletini, milletini, Cumhuriyetini, Demokrasisini yaşatmak için hainlere karşı dimdik durdu..."

Başbakan Yıldırım: Başkanlık gelmezse Türkiye'nin bölünme riski var

SİZ NEREDEYDİNİZ?

Kılıçdaroğlu 'beyefendi Marmaris'te tatildeyken Meclis topta tutuluyordu' diye çirkin ve yakışıksız bir açıklama yaptı. Biz Ak Parti olarak milletimize Yenikapı'da söz verdik. Ama Anamuhalefet eski çatışmacı, kutuplaştırıcı günlere geri dönmek istiyor. O gece Cumhurbaşkanımızın nerede olduğunu, neler yaptığını herkes çok iyi biliyor. Milletimize bombalar, kurşunlar atılırken gizlenmeyi saklanmayı asla aklından geçirmedi. Bu bizim geleneğimizde yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımız o gece her saniye milletiyle beraberdi. Peki o gece siz neredeydiniz? Bunu cevabını verin.

Başbakan Yıldırım: Bize Yenikapı ruhunu yaşatanlara teşekkür ediyoruz

FETÖ'CÜLERİN AĞLAMA DUVARI OLDUNUZ!

Darbe oldu. CHP Genel Merkezi FETÖ'cülerin ağlama duvarına döndü. Mağdur edebiyatıyla her fırsatta FETÖ'cülere moral veriyorsunuz. İnsanın dili ve vicdanı arasında irtibat olması lazım. O irtibat koparsa dil vicdansız olur çirkinleşir. "

"BİZ CUMHURBAŞKANIMIZLA BERABER ŞAPKAMIZI ALIP TOZ OLMADIK"

BİZE ULAŞIN