Millet için, devlet için ‘evet’ diyoruz

Millet için, devlet için ‘evet’ diyoruz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişikliğiyle amaçlarının devleti milletle buluşturmak olduğunu belirterek, "Biz millet için, devlet için, Cumhuriyet için, Türklüğün bekası için 'evet' diyoruz" dedi. Sosyal medyadan paylaşımlarda bulunan Bahçeli, referandum sürecine ilişkin paylaşımlarda bulundu. Kaos kuluçkasına yatıp felaket üretmeye niyetlenenlerin fırsat kolladığını kaydeden Bahçeli, "Neyin fırsatı kollanıyor diye soracak olursanız, derim ki; kutuplaşmanın, krizin, kamplaşmanın, karanlığın, kavganın, kargaşanın. Referandum üzerinden milleti fikir ve duygu planında ayrıştırmayı amaçlayan profesyonel nifakçılar kampanyalarına çoktan başladılar" dedi.

KANDİL BESLEMELERİ
MHP içinde muhalif gibi gözüken, ülkücü kisvesinde dolaşan küçük sözde muhalif azınlığın kişisel heves ve hedefleri için olmadık oyunlar içinde olduğunu belirterek, "Bunlar; fitne çağcılar, elinde ülkücü kanı bulunan aydınlıkçılar, Kandil beslemeleri, FETÖ'cüler, çeyrek aydınlar, CHP ve HDP'yle birliktedir. Televizyonlarda MHP hakkında atıp tutuluyor. Gazeteleri açıp okuyorum, MHP'yi kesip biçiyorlar. Hepsi hücuma geçmiş MHP'nin üstüne oynuyor" dedi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Amacımız devleti milletle buluşturmaktır. Muhalefet sorumluluğunun idrakinde acze düşülmesinin demokrasilerde süreç ve içerik sorunları yaratacağı açıktır. Biz aciz, sorumsuz değiliz. Rejimi riske sokan siyaset ittifakının mahzeninde uzun süre Cumhuriyeti hedef alan tehditler mayalanmıştı. Buna bütünüyle sünger çekeceğiz."

DOĞAN, CİNER VE ŞA ENK
"Madem MHP'de hayırcı muhalifler etkin ve çoğunluktadır, o zaman YSK ayrı bir sandık kursun. Başına da müşahit diye Aydın Doğan'ı oturtsun. Olmadı Turgay Ciner, yetmiyorsa Ferit Şahenk kurulan ayrı sandıklarda görev yapsınlar. Yanlarına kirli ve kinli kalem sahiplerini alsınlar. Ve MHP'li sözde müzmin muhaliflerin ne kadar hayır oyu kullanacağı ortaya çıksın. Bu demokratik teklifimiz de tarafımıza çok görülmesin. Ak koyunkara koyun ayrılsın, anayasa uzmanı Cingöz Recailerin, yalan ustalarının gerçek yüz ve sayıları belirlensin, belli olsun."

HAÇLI SEFERİ ÖRNEĞİ
"Kaç haçlı sefer göğsümüze çarpınca kesildi. Yine kesilecek, yine mütecaviz saldırılar kırılacak. Kudret ve zafer miras kaldı dedelerimizden. Bu mirası yaşatmak, daha büyüklerini yeşertmek için evet, yine evet. MHP devlet ve millet varlığının güvenceye alınıp, güvenli bir şekilde istiklal içinde istikbale taşınması için 'evet' diyecektir."
BİZE ULAŞIN