57 terörist öldürüldü

Bordo Bereliler, Kuzey Irak’ın Metina bölgesine sızarak terör yuvalarını tespit etti. Savaş uçakları da havadan vurdu. Başarılı operasyonlarda 57 terörist etkisiz hale getirildi

57 terörist öldürüldü
Teröristlerin korkulu rüyası Bordo Bereliler, son yılların en başarılı operasyonlarından birine imza attı. Kuzey Irak'ın Metina bölgesine sızan Özel Kuvvetler'de görevli askerler (Bordo Bereliler), terör örgütü PKK hedeflerini tespit ederek koordinatlarını Türk Hava Kuvvetleri ile paylaştı. 13-14 Ocak'ta savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen hava taarruzlarıyla da teröristlerce kullanıldığı belirlenen karargâh, silah mevzii ve barınma alanları yerle bir edildi. Bölgede yapılan detaylı hasar ve zayiat tespit çalışmaları sonucunda 57 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği, çok sayıda teröristin de yaralandığı kaydedildi.

2 İRANLI KEŞİF ANINDA YAKALANDI
İran 'dan Türkiye'ye gelen Jiyar C. ve Hesen B., Mardin Büyükşehir Belediyesi binasının fotoğrafını çekerken polisler tarafından gözaltına alındı. PKK'lı olduğu belirtilen iki şüpheli istihbarat suçlamasıyla tutuklandı.
BİZE ULAŞIN