AK Parti’li seçmen % 96 ‘evet’ diyor

AK Parti’deki değerlendirmelere göre tabanın yüzde 96’sı, MHP’lilerin ise yüzde 50’si anayasa için “evet” diyor. Kampanya ile bu yüzde 100’e çıkarılacak

AK Parti’li seçmen % 96 ‘evet’ diyor
AK Parti'de yapılan son değerlendirmelerde, parti tabanının referanduma hazır olduğu ve tabanın yüzde 96'lara oranda "evet" diyeceği sonucuna varıldı. AK Parti yönetiminde kampanyanın başlamasıyla birlikte bu oranın yüzde 100'lere ulaşacağı, MHP tabanının yarısından fazlasının da "evet" oyu vereceği görüşü ağırlık kazandı.

SERT OLMAYACAK
Mitingler başta olmak üzere seçim kampanyasında ise vatandaşın tamamını kapsayacak şekilde hareket edilecek. Meydanlardaki konuşmalarda ve partililerin bire bir görüşmelerinde kutuplaştırıcı değil, bütünleştirici söylem ve mesajlar ön planda olacak. AK Parti, bu noktada daha çok CHP'nin meydanlarda takınacağı tavra göre pozisyonunu belirleyecek. CHP'ye cevap verilmesi gerektiğinde aynı sertlikte mesaj verilmekten geri durulmayacak. AK Parti, referandumda kullanılacak sloganı henüz belirlemedi. Ancak, hazırlanan kitapçıkların üzerinde de yer alan "kararımız evet" ifadesinin çok beğenildiği ve bunun hazırlanacak pankart ve videolarda kullanılabileceği belirtiliyor.

AK PARTİ TABANI HA ZIR
Diğer yandan, parti kurmayları AK Parti tabanının referanduma hazır olduğunu, tabanın yüzde 96'sının "evet" oyu vereceğine yönelik izlenim içinde olduklarını ifade ediyor. AK Parti'nin sahaya inmesiyle de bu oranın yüzde 100'lere ulaşacağından şüphe duyulmadığı belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN