Başbakan Binali Yıldırım'dan öğretmen adaylarına müjde!

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, son grup toplantısından bugüne kadar yoğun ve önemli gelişmeler yaşandığına dikkati çekti. Yaklaşan referandum sürecindeki hayır cephesine ilişkin Başbakan Binali Yıldırım, "Bu referanduma 'evet' deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa 'evet' der. Onların amacı Türkiye'yi bölmek değil mi zaten. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?" dedi. Başbakan grup toplantısında yaptığı konuşmada 20 bin 127 öğretmen adayı içinde önemli bir müjde verdi. Başbakan Yıldırım, " "Öğretmen adaylarına müjdemiz var. 20 bin 127 öğretmenin atamasını Mart ayında yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor" açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım'dan öğretmen adaylarına müjde!

PKK terör örgütünün 3 gün önce Şanlıurfa'nın Viranşehir'de alçakça bir saldırı gerçekleştirdiğini ve 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak ile mahalle bekçisi İbrahim Kete'nin hayatını kaybettiğini hatırlatan Yıldırım, bugün de El- Bab'ta Fırat Kalkanı Harekatı'nda Astsubay Yunus İşcan'ın şehit olduğunu, iki askerin de yaralandığını dile getirerek, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Bu saldırıların, teröründe canililikte hiçbir sınır tanımadığını gösteren olaylara bir yenisini eklediğini belirten Yıldırım, "Bu olay şüphesiz hepimizi derinden üzmüştür. Burada saldırıya uğrayan lojman sakinlerine, yargı mensuplarına geçmiş olsun diliyorum. Bu terör saldırısı sadece yargı görevini yapanlara değil, aynı zamanda 250 bin Viranşehirli kardeşlerimize ve kardeşliğimize yapılmıştır." diye konuştu.

"BURADAN BÜTÜN ÜLKELERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM"

DEAŞ terör örgütünün büyük bir tehdit oluşturduğunun altını çizen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"DEAŞ terör örgütü bölge için ne kadar tehdit ise Asya için, Avrupa için, Amerika için de aynı şekilde tehdittir. İsmi ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin hedefi insandır. Bugün bizim kapımızı çalan tehdit, unutulmasın ki yarın bunların sırtını sıvazlayanların da kapısını zorlayacaktır. Maalesef son dönemde bazı ülkelerden terörü ve şiddeti destekleyen ırkçı ve ayrımcı söylemler yükseliyor. İsrail Meclisinin ezan kısıtlaması, Avrupa'da yükselen islam karşıtı söylemler çok ama çok tehlikeli bir gelişmedir. Bu söylemlerin hepsi nefret suçlarını beslemekte, evrensel insani değerleri bir bir yok etmektedir. Birlikte yaşama kültürünü yok etmektedir. Terör örgütlerini beslemektedir. Buradan bütün ülkelere bir çağrıda bulunuyorum; Birlikte, barış içerisinde yaşayacağımız bir başka dünya yok. Bindiğimiz dalı kesmeyelim. Bu ırkçılık, ayrımcılık hastalığına kapılmadan, dünyanın ve insanlığın huzuru için elimizi biraz daha taşın altına koyalım."

ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDE! MART'TA BAŞLIYOR

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında yaptığı konuşmada atama bekleyen öğretmenlere müjdeyi verdi. Başbakan Yıldırım, "Öğretmen adaylarına müjdemiz var. 20 bin 127 öğretmenin atamasını Mart ayında yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan öğretmen adaylarına müjde!

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan satırlar şöyle oldu:

"KANDİL'E SELAM DURANLARI MİLLETE SELAM DURMAYI ÖĞRETMEK İÇİN EVET"

* Parolamız belli, durmak yok yola devam. Maltalı mevkidaşımızla ikili görüşmelerimiz oldu. Ziyaretimizin amacı ticari ilişkilerimizi geliştirmekti. Yurt dışında bir sonraki durağımız Münih oldu. Birçok ikili görüşme gerçekleştirdik. Size gurbetteki kardeşlerimizin selamını getirdik. Almanya'daki vatandaşlarımız şehit analarına, gazilerimize, askerimize, polisimize selam gönderdiler. Almanya'da o gün onbinin üzerinde Türkiye sevdalısı, binlerce demokrasi gönüllüsü tek yürek oldu 'evet, evet, evet' dedi.

* Kandil'e selam duranları millete selam durmayı ö��retmek için EVET! Siz bakmayın hayır türküsüyle milletin içini karartan bu felaket tellallarına! Yahu bu referanduma evet deyince ülke bölünecek olsa önce Kandil koşa koşa evet der. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına teperler mi? FETÖ hayır kampanyası yapıyor. Bunlar memleketin yararına olacak bir şeye evet derler mi? O yüzden hayır diyorlar. 2017'ye çok hızlı girdik. 2016 yılında yaşadığımız acı tecrübeleri unutmadan yolumuza devam ediyoruz.

Başbakan Yıldırım ''Kandil koşa koşa 'Evet' der. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?''

"20 BİN 127 ÖĞRETMEN ADAYININ ATAMASI MART'TA!"

* 2016'nın sonunda aldığımız kararlar etkisini göstermeye başladı. Görüyorsunuz döviz kurundaki iniş devam ediyor. Yukarı çıktığında yaygara yapanlar aşağı doğru inince sus pus. İstihdam seferberliğini başlattık. 2017 istihdamda seferberlik yılı olacak. Hükümet olarak destek adımlarımızı attık. Vergi kolaylığı, işletmelerin finansmana erişimi gibi kolaylıklar getirdik. İşletmelere verdiğimiz destekleri artırarak bir pakette topladık. İşveren sigorta primi desteğine, enerji desteğine kadar birçok uygulamayı hayata geçirdik. Şimdi de KOBİ'lerimize nakit ihtiyacı olan kredi garanti fonu teminat vermek suretiyle kredi kullanırılacak. Mobilya'daki KDV oranını düşürdük. İlk andan itibaren alışverişte bereket oldu. Son olarak öğretmen adaylarına müjdemiz var. 20 bin 127 öğretmenin atamasını Mart ayında yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor.

"FETO GELECEK, HESAP VERECEK"

* Bizim için PKK eşit YPG eşit PYD eşit DEAŞ eşit FETÖ... Hepsi terör batağına batmış katiller sürüsüdür. El Bab'da şimdi temizlik harekatı yapılıyor. Devleti FETÖ denen illetten temizleme konusunda da aralıksız çalışıyoruz. FETÖ elebaşına gelince... ABD'li yetkililerle görüşmelerimiz devam ediyor. Şartlar ne olursa olsun FETO gelecek hesap verecek. Terör örgütleri içeride ve dışarıda başını kaldıramaz hale geldi. Türkiye 15 yıldır kontrollü bir hızla ilerleme sağlıyor. Lafların değil icraatların mimarı olan AK Parti ile kalkınma politikası tıkıt tıkır uygulanıyor. Küresel ve finansal dalgalanmalar, bölgesel siyasi belirsizlikleri dikkatle takip ediyoruz. Ülkemizin asgari düzeyde etkilenmemesi gerekli gayreti gösteriyoruz.

"BU KÖPRÜ İSTANBUL'U EGE'YE VE AKDENİZ'E BAĞLAYACAK"

15 Temmuz gecesi memleketimiz, güzel yurdumuz bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz'u takip eden günde dünyanın en büyük havalimanının inşaatı devam etti mi? Ulaşım, teknoloji, eğitim, sağlık, turizm yatırımlarımız devam etti mi? Daha geçtiğimiz günlerde Çanakkale'ye inşa edilecek köprünün görselleri kamuoyuyla paylaşıldı mı? İnşallah Çanakkale şehitlerimizin anıtına 18 Mart günü dünyanın en uzun köprüsünün temelini atıyoruz. Hayırlı mubarek olsun. Bu köprüyle İstanbul'u Çanakkale'ye, Ege'ye, İzmir'e, Manisa'ya hatta Akdeniz'e bağlıyoruz. Üç gidiş, üç geliş altı şeritli otoyollardan oluşuyor. Bu köprüde 2 bin 23 ayak açıklığıyla dünyanın en uzun köprüsü olacaktır.

"SAYIN KILIÇDAROĞLU SANA SESLENİYORUM"

* Türkiye'nin demokratik dönüşümünü engellemek için kampanya başlattılar. Sayın Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum: Kılıçdaroğlu ilham peşinde, nerede bulmuş bu ilhamı Şili'de. Hani artık halkı esas alacaktınız. Tamam anladık, uzun yıllar halka güvenmediniz, seçkin takıldınız amma hani değişiyordunuz? Şili'ye kadar uzanacağınıza Şile'ye gitseydiniz. Gidipte bir kahvehanede otursaydınız. Orada size öğretirlerdi, Şili'ye boşu boşuna neden gittiniz. Kafa bu ülkeye yabancı. Kafa bu halkın idrakına güvenmiyor. Sayın Kılıçdaroğlu senin bu derdin bu kafayla derman bulamaz. Nereye gidersen git.

"EVET'TE BEREKET VAR"

* Evet'te bereket var diye boşuna demiyoruz. Birileri Türkiye'nin yelkenlerine dolan rüzgarı engellemeye çalışıyor. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, genel merkezimiz, Ak Parti'nin A'dan Z'ye bütün teşkilatı sahada var gücüyle çalışacak inşallah. Yeni anayasa ile 18 yaşında temsil yetkisi gliyor. Gençler siz hazır mısınız? Sevdamız evet, kararımız millet. Maşallah bu coşku 16 Nisan'a kadar hiç azalmasın devam etsin! Gazi Mustafa Kemal'in vizyonuyla muassır medeniyetler seviyesini yakalamaya çalışıyoruz. Merhum Erbakan'ın, Özal'ın, Demirel'in özlem duyduğu gerçekleştiremediği sistemi hayata geçiriyoruz. Rejimin adı belli; Cumhuriyet.

"2001 KRİZİNİ HATIRLAYIN!"

* Türkiye'nin 2001 krizini hatırlayın. Cumhurbaşkanı anayasa kitapçığını fırlatıyor ve ne olursa ondan sonra oluyor. Millet bir gecede fakir düştü. Akşam cebinde 10 lirası olanın sabah 5 lirası kaldı. Üreticiler sabah borçla uyandı. Millet bankalara akın ediyor. Bankalar kapı duvar, içi tam takır. Sanal korku yakanlara ithaf olunur. Türkiye Cumhurbaşkanı ve yürütme uyumsuzluğu yüzünden ortaya çıkan bu tabloyu bir daha kabul edemeyiz. Bir de tutturmuşlar, Cumhurbaşkanı partili olur mu? Olur, bal gibi olur! Kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan buradan kendisine selam gönderiyoruz. Şimdi Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı olmadan önce hem Ak Parti'nin genel başkanı hem de Başbakan'dı. Başbakan olarak Türkiye'yi yeniden kim inşaa etti? Erdoğan ve arkadaşları.

MİLLİYETÇİ VE ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİM ÖNCE MİLLETİM DEDİ

* CHP'nin belediye başkanları seçildikten sonra partisini bırakıyor mu? Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerim "Önce milletim ve önce devletim" dediler. İki sandık arasında millet yetki veriyor. Bir sandıktan sonra 5 yıl geçiyor. En fazla iki sefer. Ne kadar başarılı olursan ol. Bunun neresi diktatörlük? Bu bir referandum. Bu bir genel seçim değil. 16 Nisan'da sandıkları siyasi değil milli kimliğimizle geleceğiz. Evette bereket var diyerek mührümüzü vuracağız. Tek adam safsatasına inat, tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet için evet.

VERGİSİNİ VAKTİNDE ÖDEYENE İNDİRİM

* Gündem yoğun, teklifler var, güzzel teklifler var. Vatandaşın hayatına dokunan, hayatını kolaylaştıran teklifler görüşülecek, kanunlaşacak. Neler var neler? Vergisini vaktinde ödeyenlere yüzde 5 indirim var. Elektrik borçları, tarım kredi alacakları yeniden yapılandırılıyor. İşçimizin köylümüzün hayatı kolaylaşıyor. Esnaf ahilik sandığını bu hafta kanunlaştıracağız. Böyle küçük esnaf işsiz kaldığında bu fondan yararlanacak. Referandum çalışmalarını 25 Şubat'ta Ankara Arena'da tanıtım programıyla başlatıyoruz. Türkiye'yi karış karış dolaşacağız.

BİZE ULAŞIN