Gazi Çengelköy sandığı bekliyor

FETÖ’nün hain darbe girişiminde en fazla şehit veren Üsküdar’ın Çengelköy Mahallesi, referandumu iple çekiyor. 18 şehit veren mahalleli: Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnız kalmasın diye ‘evet’ oyu kullanacağız

Gazi Çengelköy sandığı bekliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla sokağa çıkan, Boğaziçi Köprüsü'ne koşan mahalleli, cuntacılara kendini siper etti ve demokrasi tarihine adını altın harflerle yazdırdı. 16 Nisan'daki anayasa referandumunu beklediklerini söyleyen gaziler ve şehit yakınları, "15 Temmuz'lar bir daha yaşanmasın diye, Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnız kalmasın diye 'evet' oyu kullanacaklarını söyledi. İşte SABAH'a anlattıkları:

Gazi Taha Kurt (23): Bu ülkenin hem bir genci, hem bir gazisi olarak benim referandumdan beklentim; ülke tarihi boyunca yaşanan başbakan ve cumhurbaşkanı krizlerinin artık son bulmasıdır. Yeni gelecek sistemde 'tek adamlık' söz konusu değil, aksine bu devletin başındaki ismin hesap vermeye başlayacağını görüyoruz. Demokrasinin ve meclisin eksikliğinden dolayı 'evet' diyorum.GELECEK İÇİN "EVET"

Gazi İlker Hersin (25): Türkiye şu an çok zor bir durumda. FETÖ'cülerin darbe girişimi, muhalefetin hali falan derken gerçekten çok zor günlerden geçiyoruz. Ben geleceğim için, çoluğum çocuğum için 'evet' diyeceğim. Vatan için, bayrak için mermilere karşı durmak için nasıl sokaklara koştuysak yine vatan için sandıklara koşacağız.

Gazi Fatih Kolcu (28): 15 Temmuz gecesinde 246 şehidimiz Türkiye daha iyi yerlerde olsun diye canını feda etti. O gün sokaklarda yaralanan biz gazilerin bugün en büyük görevi; şehit arkadaşlarımızın bıraktığı yerden bu ülke için çalışmaktır. Biz bu yollara 'evet' dediğimiz için çıktık. Varsa yoksa bir reisimiz var.

Gazi Hekim Bayrak (41): Türkiye'yi, İslam âleminin başı olarak görüyorum. Türkiye bu konumdayken hiç kimsenin oyuncağı olmamalı. İslam dünyasına liderlik edebilmeli. 15 Temmuz bir başkaldırış, zincirleri koparıştır. Ben bu nedenle 'evet' diyorum. Darbeler olmasın diye, ekonomi bozulmasın diye, istikrarsızlık yaşanmasın diye 'evet' diyorum.


Şehit Onur Ayanoğlu'nun kardeşi gazi Oğuz Ayanoğlu

DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN 'EVET' DİYECEĞİZ

Gazi Emrah Hiçdönmez: Bu topraklarda verdiği sözün arkasında duran tek lider Erdoğan'dır. Toprakları toprak yapan üstündeki kandır. 15 Temmuz gecesi inandığımız liderimizle vatanımız için sokağa çıktık. Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye bırakabilmek için 'evet' diyorum.

15 Temmuz gecesinde ağabeyi Onur Ayanoğlu ile beraber sokaklara çıkan ve ağabeyi şehit düşerken kendi de gazi olan Oğuz Ayanoğlu (26): Görüyoruz ki ülkemizi bölmek isteyen herkes tek bir ağız olup 'hayır' diyor. Terörün bitmesini istemeyen, güçlü bir Türkiye istemeyen tüm kesimler ortak bir dilde 'hayır' diyor. PKK, HDP, FETÖ'cüler, Batı 'hayır' diyor. Ben terör bitsin diye, güçlü bir Türkiye var olsun diye 'evet' diyeceğim. Evet demekle kalmayıp sandığıma da sahip çıkacağım. Biz reisimizin davasına baş koymuş insanlarız. Onun peşinden ebediyete doğru gideceğiz.

Gazi Gökhan Altunbaş (27): Biz Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a güveniyoruz. O bizden, halktan biri. 15 Temmuz'da nasıl bu ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı reisin yanında durduysak 16 Nisan'da da reisin yanında duracağız.

Şehit Onur Kılıç'ın babası Zeki Kılıç (48): Hiçbir hayırlı işe 'evet' demeyenler bugün de 'hayır' saflarında yerlerini almış durumdalar. Biz bu ülke için hayırlı adımlar atan Erdoğan'ın arkasındayız.
BİZE ULAŞIN