Metin Feyzioğlu kendini savunmadı

Avrupa’da CHP’li ve HDP’li vekillerle birlikte hayır propagandası yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu kendini savunmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir daha benim kapımı çalamazsın dediği Feyzioğlu, “Türkiye Barolar Birliğinin ve baroların "Avukatlık Kanunu" uyarınca anayasa değişikliği paketini ve içeriğini anlatmakla görevli olduğunu” söyledi.

Metin Feyzioğlu kendini savunmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atv – A Haber ortak yayınında, "Evet için benim bakanıma konuşma imkanı vermeyenler hayır için oraya giden… Bakın Barolar Birliği Başkanı, oralarda kampanya yapıyor. Türkiye'den başladı, Avrupa'yı dolaşıyor ve bu hukukçu. Barolar Birliği Başkanı'nın oralarda böyle bir çalışmayı yapması demek ne demektir biliyor musun? "Türkiye'de benim konumum bundan sonra bellidir" Sen şimdi hukuk içinde bundan sonra Türkiye'de acaba yönetimde olanlarla nasıl bir araya geleceksin? Sen bir daha benim kapımı çalamazsın, kapattın kapıyı. Niye? Çünkü sen Barolar Birliği'nin başkanısın. Böyle bir şeyi sen yapamazsın. Sen siyasetçi değilsin. Böyle ir şey yaptığında karşına bunun faturası çıkar. Nitekim birçok baro isyanda. Bizi temsil etmiyor diyor noktasındalar ve gittiği yerlerde de ne yazık ki terör örgütleriyle iltisaklı olanlarla da bir arada oluyor. CHP'li HDP'li vekillerle kampanyayı birlikte yönetiyorlar " açıklamasında bulunmuştu.

FEYZİOĞLU KENDİNİ SAVUNAMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisiyle ilgili tepkisinin ardından anlaşılması zor bir savunma getiren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

Türkiye Barolar Birliğinin ve baroların "Avukatlık Kanunu" uyarınca anayasa değişikliği paketini ve içeriğini anlatmakla görevli olduğunu söyledi. Feyzioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı, bizi, Avrupa'da dolaşarak anayasayı anlatmakla suçladınız. Yurt dışında bu amaçla ve birkaç saatliğine tek bulunduğumuz tarih, 18 Şubat 2017'dir. Yani Avrupa ve Hollanda ile krizin çıkmasından çok önce" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN