Bakan Soylu: Türkiye'yi engellemek için gezi olayları icat edildi

İçişeri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Sincan'da konuştu. Süleyman Soylu konuşmasında, "Türkiye 100 milyar dolarlık bir yatırım paketi açıklamıştı.Tam o günün ertesi gününde bu ülkenin yükselişini durdurabilmek, büyümesini engellemek için hemen gezi olaylarını icat ettiler" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: Türkiye'yi engellemek için gezi olayları icat edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Sincan'da halka hitap etti. Süleyman Soylu," 15 Temmuz akşamı hiçbirimiz bu ülkede 21. Yüzyılda bir darbe olacağını düşünmedik. 17 Aralık'tan bir gün önce 16 Aralık akşamı Menderes'ten 53 yıl sonra aynı tuzakların, Cumhurbaşkanımızın başına gelebileceğini hiç düşünmedik. Hele Gezi olaylarından bir gün önce, Gezi olaylarının olabileceğini hiç düşünmemiştik. Nedeni neydi ? Çünkü bu ülkede IMF'ye olan borcumuzu bitirmiştik. Prangadan bu millet kurtulmuştu. Türkiye 100 milyar dolarlık bir yatırım paketi açıklamıştı.Tam o günün ertesi gününde bu ülkenin yükselişini durdurabilmek, büyümesini engellemek için hemen gezi olaylarını icat ettiler. Sebep Türkiye'nin gücünü zayıflatmak" diye konuştu.

"BU MİLLETTE SENİ ORADA BIRAKACAK ÖYLE Mİ ?"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında, "Bizim evlatlarımıza askerimize, jandarmamıza, polisimize, kalleşçe pusu kuran ve silah taşıyan bir kurum haline geleceksin bu millette seni orada bırakacak öyle mi?" dedi. Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dediler ki tamam biz Türkiye'yi yakaladık. Şimdi Türkiye'nin ayağına istediğimiz kadar basabiliriz. Dışardaki abileri de bunları destekledi. Oy aldılar. Terörle korkutarak, evlere pusula göndererek, Çocuklar okula gittiğinde onları çağırıp tehdit ederek orada yüzde 10'un üzerine çıktılar. Peki sonra ne dediler TC'yi tükürüğümüzle boğacağız. Peki nerede o şimdi ? Kodeste. Onlar milletimizi yanlış tanımışlar. Bu belediyelere el koymayın bizi Avrupa'ya şikayet ettiler. Sen belediyeleri terörist yuvasına döndüreceksin sen çalışanlardan kestiğin gasp ettiğin parayı Kandil'e dağa göndereceksin. Orada bizim evlatlarımıza askerimize, jandarmamıza, polisimize, kalleşçe pusu kuran ve silah taşıyan bir kurum haline geleceksin bu millette seni orada bırakacak öyle mi? "

BİZE ULAŞIN