Sansürcü odaya tepki

Sansürcü odaya tepki
SABAH Yazarlar Kulübü'nün İzmir'de yapacağı toplantıya boş olmasına rağmen 'dolu' diyerek salon vermeyen TMMOB'a bağlı İzmir Makine Mühendisleri Odası'na tepki geldi.

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan: Var olma sebebi demokratik ve tarafsızca vatandaşın menfaatini savunmak olan bu oda kendi görevini yapmaktan vazgeçmiş siyaset yapıyor. Milletin hizmetinde olan bir salonu nasıl kullandırmazsın. Kimin salonunu kimden saklıyorsun.

AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık: Farklı görüşten insanların üye olduğu bir odanın duvarına hayır pankartı asmak da bu odaların ne kadar çok yoldan çıktığını ideolojik birer karargâha dönüştüğünü göstermektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan: Ülke yararına olan her şeye karşı çıkıyorlar. Hükümetimiz tarafından İzmir ile ilgili bugüne kadar yapılan bütün projelere hepsine de karşı çıktılar.

Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş: Demokrasiden, ifade özgürlüğünden ve insan haklarından bahsedenlerin aslında açık ve net olmadıkları anlaşılmıştır.

İletişim Platformu: Demokratik ve yasal fikir özgürlüğünün engellendiği söylemlerini dillendiren TMMOB ve İzmir Makine Mühendisleri Odası'nın bu tutumu, sürece yaklaşımlarının da taraflı olduğunu göstermiştir.
BİZE ULAŞIN