Bitlis'te 6 teröristin öldürüldüğü operasyonda çok sayıda silah mühimmat ele geçirildi

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda 6 terörist silahları birlikte etkisiz hale getirildi. Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Tatvan'a bağlı Anadere ve Odabaşı bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda 6 terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini bildirdi.

Bitlis'te 6 teröristin öldürüldüğü operasyonda çok sayıda silah mühimmat ele geçirildi

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Bitlis İli Jandarma sorumluluk bölgesinde teröristle mücadele harekâtı kapsamında kış operasyonlarına devam edilmekte olup, Tatvan ilçesi Anadere-Odabaşı bölgesinde 03 Nisan 2017 tarihinde başlatılan Şehit J. Ütğm Ömer BOZKURT operasyonu başlatılmış ve halen devam etmektedir. Operasyonda 04 Nisan 2017 günü bir grup BTÖ mensubuyla sıcak temas sağlanmış, bölgeye silahlı helikopterler ve uçaklarla Hava Hücum Harekâtı düzenlenmiştir.

Hava Hücum Harekâtını müteakip 04 Nisan 2017 tarihinde operasyon bölgesinde yapılan arazi araması sonucunda; (6) PKK/BTÖ mensubu silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca 04-05 Nisan 2017 tarihlerinde bölgede yapılan arazi aramasında (2) adet sığınak tespit edilerek imha edilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinden ve imha edilen sığınaklardan; (4) adet Kaleşnikof P.Tf, (2) adet M-16 P.Tf, ve bu tüfeklere ait çok sayıda mühimmat, (2) adet el bombası, (400) kğ amonyum nitrat, (2) adet Yeasu marka el telsizi, (15) adet 12 kğ' lık büyük tüp, (5) adet 2 kğ' lık küçük tüp, (1) adet DVD okuyucu, (1) adet radyo, (1) adet batarya, çok miktarda yaşam malzemesi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde bulunduğu değerlendirilen teröristlerin tamamı etkisiz hale getirilinceye kadar, zaman mefhumu gözetmeksizin, her türlü hava koşullarında aralıksız olarak operasyonlara kararlılıkla devam edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

BİZE ULAŞIN