Facetime üzerinden gençlere seslendi

‘Genç Kürsü’ programına katılan Enerji Bakanı Albayrak, gençlerin ısrarı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı. Facetime programı üzerinden salondakilere hitap eden Erdoğan, “Asım’ın nesli boş bir nesil değildir” dedi

Facetime üzerinden gençlere seslendi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Haliç Kongre Merkezi'nde, Hürriyet ve Adalet Derneği, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Genç Kürsü" programına katıldı. Program sırasında, Bakan Albayrak, gençlerin yoğun ısrarı üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, "facetime" programı üzerinden görüntülü aradı. Salondakilere seslenen ve konuşması sürekli tezahüratlarla kesilen Erdoğan, gençlerle görüşme fırsatı bulduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi. 16 Nisan'ın asıl galibinin gençler olacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

'CİDDİ BİR ÇIKIŞ OLACAK'
"Tarih boyunca bizim gençliğimizi devamlı ötelemiş ve dışlamış olanlara karşı inanıyorum ki 16 Nisan, çok ciddi bir çıkış olacaktır. Yine inanıyorum ki 18-19-20- 21 yaş grubu binlerce gencimiz var. Şu kalan 11 günlük süre içinde telefon diplomasisiyle bütün eş dost ahbapla görüşmek suretiyle özellikle gençliğimizin yönlendirilmesinde... Üzerinizdeki görevin ne kadar büyük olduğunu sizlere hatırlatmak istiyorum. Asım'ın nesli boş bir nesil değildir. Çünkü sizler parlamentoda gençler tarafından neler yapılabileceğini ortaya koyacaksınız."

BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da öğrencilerin referanduma ilişkin gelen sorularını cevapladı. Düzenlemedeki 18 maddeyi herkesin okuması gerektiğinin altını çizen Albayrak, bu maddelerin Türkiye'nin geleceği konusunda talep ve değişiklikler içerdiğine dikkati çekti. MHP lideri Devlet Bahçeli'ye de teşekkür eden Albayrak, şöyle devam etti: "Siyaset, bir politikacı bir de devlet adamı olarak iki türlü insan yetiştirir. Makbul olan, devlet adamıdır. Eğer konu devlet ve devletin menfaatiyse hiçbir bireysel ve kurumsal menfaat düşünülmez. Bahçeli, burada çok büyük bir devlet adamlığı duruşu sergiledi."

'SONUÇ ODAKLI BİR MODEL'
Bakan Albayrak, cumhurbaşkanının şimdiki ve referandum sonrası sahip olacağı yetkileri kıyaslayarak, yeni sistemin "tek adam" rejimini yansıtmadığını kaydetti. Bu anayasa paketinin tamamen fonksiyonel ve sonuç odaklı bir yönetim modelinin önünü açtığını belirten Albayrak, "Bugün başımızda bir dünya lideri var. 15 yıldır Türkiye'nin sergilediği başarılı performansın, bu bürokrasi, yasal altyapı ve denetimsizlikle buraya kadar gelmesi mucize. Artık muasır medeniyetler seviyesi bizim için bir çıta değil. Bunun ötesini hayal edeceğiz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN