Başbakan Yıldırım: Artık bu topraklarda teröre yer yok.

Başbakan Binali Yıldırım Hakkari'de vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yıldırım: Artık bu topraklarda teröre yer yok.

Başbakan Binali Yıldırım, "Meşru siyaseti gayrimeşru emelleri için kullananları yüz üstü bıraktınız. Vaktiyle biz Türkiye partisi olduk diyerek gelip sizden oy isteyen HDP'liler bugün gelebiliyor mu yanınıza? Gelemezler. Çünkü iradelerini onlar Kandil'e verdiler. Kandil'e sattılar kendilerini ama hiç merak etmeyin o Kandil'i de söndüreceğiz" dedi.

Başbakan Yıldırım, Yüksekova'da düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Yıldırım, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak, "Türkiye seksen milyon vatandaşıyla, Kürt'üyle, Türk'üyle artık kol kola, el ele birlikte aydınlık yarınlara. Hiç kimse Türkiye'nin bu güzel memleketin insanlarını, gençlerini birbirine düşman edemeyecek" diye konuştu.


-"TERÖR ÖRGÜTÜ İSLAM'LA KAVGALIDIR"-

"Terör örgütlerinin ipi aynı yerde" diyen Başbakan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Bir gövdenin kolları gibi. Bir kolu FETO bir kolu PKK bunları idare eden yer aynı. Onları besleyen güçler, onların arkasındaki devletler de iyi bilsin onlara da rahat yok. Terör örgütü dinimiz İslam'la kavgalıdır. Terör örgütünü inançlarımızla hiçbir alakası yok. Bizi biz yapan, bir arada tutan değerlerimizle bunlar kavgalı, örflerimizle, adetlerimizle, törelerimizle bunların hiçbir alakası yok. Terör örgütü bizim manevi değerlerimizle, inançlarımızla kavgalı. Bu yolda ne yazık ki yıkıcı etkiler olmuştur ama artık bu yaraları sarma zamanı gelmiştir. Meşru siyaseti gayrimeşru emelleri için kullananları yüz üstü bıraktınız. Vaktiyle biz Türkiye partisi olduk diyerek gelip sizden oy isteyen HDP'liler bugün gelebiliyor mu yanınıza? Gelemezler. Çünkü iradelerini onlar Kandil'e verdiler. Kandil'e sattılar kendilerini ama hiç merak etmeyin o Kandil'i de söndüreceğiz.

-"HDP DEMEK ÖLDÜRMEK DEMEKTİR"-

Sadece sizler için değil bütün vatandaşlarımız için siyaset yapıyoruz. HDP, PKK demek hendek, çukur, Kandil, terör, nefret, öldürmek demektir. Ama bizim siyasetimiz şefkattir, sevgidir, merhamettir, hizmettir. Aramızdaki sevgi bağımız kaynağı imanımızdır, inancımızdır. Eksiklerimizi de ortadan kaldıracağız ve inşallah 16 Nisan'da vereceğimiz 'Evet' oylarımızla birlikte devletle millet arasındaki bu PKK terörünü de çıkarıp atacağız. Gençlerimizin kanına gireni onları ölüme gönderen örgütlerin artık çocuklarımızı annelerinden, okullarından koparmalarına izin vermeyeceğiz."

-"PKK'CILARIN FETO'CULARIN CANINA OKUYACAĞIZ"-

Başbakan olur olmaz bir karar aldığını söyleyen Yıldırım, "Hakkari'nin de içinde bulunduğu 23 ilimizi cazibe merkezi yapacağız. Şimdi birçok proje yeni fabrikalar, işyerleri buralarda açılacak ve kalkınma olacak. Gençlerimize iş, aş imkanı sağlanacak. Artık gençlerimiz dağa değil işe gidecek, geleceğe hazırlanacak, üniversitede okuyacak, Türkiye'nin geleceğini inşa edeceksiniz. Yargı, polis eliyle, korucularımızla, askerimizle, jandarmamızla huzuru bozan PKK'cıların, FETO'cuların canına okuyacağız. Terör örgütlerinin bu aralarındaki işbirliğini biliyoruz, gereğini yapacağız. Onlarla mücadelemiz yazın da kışın da devam edecek. Bu toprakların her karışı güvenli hale gelinceye kadar devam edecek" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN