‘Hendekçileri açtıkları hendeklere gömeceğiz’

Mitingin yapıldığı Şırnak'ta halk terör örgütüne pankartlarla tepki göstererek 'evet' dedi. Yeni Mahalle Karayolları Kavşağı'ndaki mitingde 'Her evet çukur siyasetine bir tokattır', 'Darbelere hayır, demokrasiye evet', 'İstikrar, istikbal, İstiklal için evet', 'Şırnaklı Nene Hatunlar 16 Nisan'a hazır, anaların ağlamaması için evet' yazılı dev afişler asıldı. Referandumda 'evet' diyeceğini söyleyen vatandaşların görüşleri şöyle:
Muhasebeci Hasan Atiz (28): Kimsenin şüphesi olmasın, 16 Nisan'da hendekçileri açtıkları hendeklere gömeceğiz. Devletimiz bizim yanımızda.
Esnaf İbrahim Çiftçi (35): Referandumda evet demek boynumuzun borcudur. Hendek siyasetine karşı, refah ve huzur için, daha güzel günler için gece gündüz evet için çalışmamız gerekiyor.
Ev hanımı Ayşe Bilir (45): Şırnak Şırnak olalı son zamanlarda gördüğü hizmeti hiçbir zaman görmedi. 16 Nisan'da sandıklardan ezici çoğunlukta evet çıkacaktır.
İşçi Yunus Sevim (25): 17 Nisan sabahı daha huzurlu uyanmak için, hizmet için, huzur için, güven için, darbelere karşı, hendek ve barikatlara karşı dimdik ayakta durabilmek için evet diyoruz.
BİZE ULAŞIN