İnsan Ve İrfan Vakfı'ndan Referanduma "Evet" Açıklaması

İnsan ve İrfan Vakfı, 16 Nisan’daki referandumla vatandaşların oyuna sunulacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ne "Evet" diyerek destek vereceğini düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

İnsan Ve İrfan Vakfı'ndan Referanduma Evet Açıklaması

16 Nisan referandumuna günler kala çeşitli kurum, kuruluş ve kişilerden referandum açıklamaları da gelmeye devam ediyor. İnsan ve İrfan Vakfı da 16 Nisan'da vatandaşın oyuna sunulacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini destekleyerek referandumda "Evet" oyu vereceği düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Dernek görevlileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda dernek adına açıklama yapan Fatih Çıtlak, "15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından 16 Nisan'daki referandumda Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde kararlar almasına dikkat çekildi. 93 yılda 65 iktidarın değiştiğinin ifade edildiği basın toplantısında "Yeni Türkiye'nin inşası için İnsan ve İrfan Vakfı olarak 16 Nisan referandumunda tüm kalbimizle 'evet' diyoruz" denildi.

İŞTE İNSAN VE İRFAN VAKFI'NIN AÇIKLAMASI

İSTİKRAR, İSTİKBAL VE İSTİKLAL İÇİN

EVET

Ülke olarak çok zor ve hassas bir dönemden geçiyoruz. 15 Temmuz darbe girişimiyle açığa çıkan iç ve dış düşmanların taaruzlarıyla ümmetin son kalesi olan Türkiye'nin nasıl bir kıskaca alınmak istendiği tüm milletimizin maalumudur.

Bu yüzden 16 Nisan'da yapılacak ve deyim yerindeyse bir milletin bekasının oylanacağı referandum; milli birlik ve beraberliğimize karşı yapılan her tür hamlenin boşa çıkarılmasına, kurgulanan senaryoların son bulmasına ve oynanan kirli oyunların bozulmasına vesile olacak tarihi bir fırsattır.

Tarihi bir fırsattır; çünkü küresel güçler ve işbirlikçilerinin elinden milletin iradesine ipotek koyma gücü alınacaktır.

Tarihi bir fırsattır; çünkü parlamentoyu zapt u rapt altına alıp kilitleyen ve iş yapamaz hale getiren vesayet odakları son bulacaktır.

Tarihi bir fırsattır; çünkü Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak, ekonomisini çökertmek, yargıyı, eğitimi, sosyal hayatı dizayn etmek isteyen bozguncular ortalıktan kaybolacaktır.

Tarihi bir fırsattır; çünkü halkın değerlerine karşı savaş açıp onları aşağılayan zihniyet sahipleri tarihe gömüleceklerdir.

Tarihi bir fırsattır; çünkü 93 yılda 65 iktidarın değiştiği yani her bir buçuk yıla bir hükümetin düştüğü bir sistem değişecek ve istikrarsızlıktan nemalanan güç odakları artık milletin sırtına yaslanamayacaktır.

İşte bu yüzden ülkemizin geleceği, milletimizin bekası ve yeni Türkiye'nin inşaası için İnsan ve İrfan Vakfı olarark 16 Nisan referandumunda tüm kalbimizle EVET diyoruz.

EVET diyoruz; çünkü 15 Temmuz ruhunun vücut bulması, birlik ve beraberlik duygusunun devletin her kademesinde kurumsallaşması için yeni, güçlü, yerli ve demokratik bir anayasaya ihtiyacımız var.

EVET diyoruz; çünkü istiklalini, istikrarını ve istikbalini temin eden güçlü bir Türkiye'ye sadece misakı milli sınırları içerisinde değil; Filistin, Suriye, Bosna, Kosova, Makedonya, Somali, Myanmar, Arakan, Doğu Türkistan gibi mazlum ve mağdur tüm coğrafyalarda ihtiyacımız var.

EVET diyoruz; çünkü siyasi, kültürel ve ekonomik istikrarı sağlayacak güçlü bir sisteme ihtiyacımız var.

MİLLİ İRADEYİ KURUMSALLAŞTIRACAK BİR TÜRKİYE'YE İHTİYACIMIZ VAR

EVET diyoruz; çünkü darbelerin bayram olarak kutlandığı, koalisyon hükümetlerinin ülkeyi krize sürüklediği, darbe anayasalarının marifetiyle milletin ensesinde boza pişirildiği Türkiye'ye değil, tarihine özgürlüğüne, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkan, milli iradesini kurumsallaştıracak bir Türkiye'ye ihtiyacımız var.

EVET diyoruz; çünkü hainlerin ve şer ittifaklarına göz açtırmayan, devlet-millet işbirliğini taçlandıran, millet namına ve hayrına hizmet edecek vesayetten kurtulmuş, kendi bağımsızlığını kazanmış yeni bir Türkiye'ye ihtiyacımız var.

SONSUZA KADAR EVET DİYORUZ

Bu vesileyle bu toprakların ve bu milletin sevdalısı olan İnsan ve İrfan Vakfı olarak, 16 Nisan referandumunda, tıkanan bu sistemin değişmesine sonuna kadar, kardeş ve millet kalmaya sonsuza kadar EVET diyoruz. Türkiyemizin geçmiş tarihine bakıyor, gelecek tarihi ve vizyonu adına EVET diyoruz.

BİZE ULAŞIN