Akyazı'da 16 Nisan'a kadar demokrasi nöbeti

Sakarya’nın en büyük ilçesi 85.000 nüfuslu Akyazı’da vatandaşlar 15 Temmuz sonrası Demokrasi ve Milli İrade Nöbetlerine bir yenisini eklediler.

Akyazı'da 16 Nisan'a kadar demokrasi nöbeti

15 Temmuz sonrası tam 27 gece binlerce vatandaş vatan nöbetinde Akyazı sokaklarında ve meydanlarındaydı. 01 Nisan 2017 tarihinde Milli Birlik ve Düşünce Derneği ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan'ın çağrısı ile birlikte bayraklarını eline alan vatandaşlar meydanlarda toplandı.

Mehteran konseri ve sema gösterileri ile başlayan Milli İrade gecesinde 15 Temmuz hain darbe girişimine atıfta bulunularak birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Milli İrade Nöbetlerine alışkın olan Akyazılılar, "Bu vatan, bu bayrak, bu devlet bizim, biz Milletin ta kendisiyiz. Gerekirse her gün nöbet tutarız. Hainler bizi bölemez, yeter ki bir olalım birlik olalım ve beraber olalım. Belediye Başkanımızın çağrısı ile meydanlardayız. Cumhurbaşkanımız Sayın; Recep Tayyip Erdoğan'ın her daim yanındayız. 16 Nisan'da şer odaklarına gereken cevabı vereceğiz" dediler.

Binlerce insanın doldurduğu Akyazı Milli İrade ve Demokrasi meydanına kadın, erkek ve çocuk hep bir ağızdan birlik, kardeşlik ve beraberlik çağrıları yaptılar.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan "Sayın Akyazılılar 18 Mart günü 102'sini kutladığımız Çanakkale şehitlerini biliyorsunuz, bundan 102 yıl önce dedelerimiz, atalarımız bizler bu güne gelelim diye canlarını verdiler, savaştılar ve bizlerin bu güne gelmesine vesile oldular. Şimdi sıra bizde, sıra sizde 18 Martta dedelerimiz canlarını verdi, bizde 16 Nisanda kalbimizi vererek evet mührünü basarak cevabını vereceğiz inşallah ve yüz yıl sonra da bizim torunlarımız bizi rahmetle minnetle anacaklar inşallah." dedi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nunda katıldığı programda tüm protokol ve vatandaşlar sabaha kadar nöbet tuttular. Sabah Namazında Akyazı Belediyesi tarafından vatandaşa çorba ikrami yapıldı.

BİZE ULAŞIN