Sütçü İmam’ın torunları destan yazdı

Yüzde 74 ‘lük evet oyu ile Türkiye'de 30 Büyükşehir arasında ikinci olan Kahramanmaraş her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte olduğunu gösterdi.

Sütçü İmam’ın torunları destan yazdı

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan %71,48 oy veren Kahramanmaraş Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sisteminde bu desteğini yüzde 74'e çıkardı.

Aylardır Kahramanmaraş'ta çalmadık kapı,sıkılmadık el bırakmadan çalışan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç Ak Parti il binası önünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi:''

Sütçü imam'ın, Senem Ayşe'nin torunları Güçlü Türkiye yolunda %74 oranında rekor oy vererek birkez daha destan yazdı.
Kahraman şehrimiz Devletimizin istikrarı, şanlı tarihimizin tekrarı, Müreffeh bir Türkiye için EVET diyerek milli iradesine sahip çıktı.
Sandığa gidip demokrasimize sahip çıkan tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Eski Türkiye bitti, Yeni Türkiye milletimize hayırlı uğurlu olsun. Allah bu necip milletimizden razı olsun. Aziz milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır.'' dedi.Erkoç mesajında daha sonra şunları kaydetti:

"Çift başlılığın kalkmasının önemini kavrayarak, koalisyon dönemlerinden kalan yaraların tekrar açılmaması için sürece son noktayı koyan aziz hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin verdiği bu kararın hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. İnşallah, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte karşılaştığımız bürokratik engeller azalacak, karar alma mekanizması hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve uygulamada yaşanan sorunlar azalacak ve kamu verimliliği üst seviyelere yükselecektir.

Ülkemiz referandum sayesinde çok önemli bir sınavı geride bırakmıştır. Zafer, ülkemizin, birlik ve beraberliğimizin zaferidir. Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ve liderliğinde öncelikle 2023 ve akabinde 2053 ve 2071 hedeflerine yönelik altyapıyı oluşturarak hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Bizde ülkemizin dünya arenasında hak ettiği yeri almak üzere Büyükşehir Belediyesi olarak bu misyonun bir parçası hüviyetinde dün olduğu gibi bundan sonra da, kahraman şehre ve ülke hizmetine katkı sağlamaya devam edeceğiz."

BİZE ULAŞIN