Tercih meşrudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Halkoylamasında yüzde 50 artı bire ulaşan tercih meşrudur, hukukidir, herkes tarafından bağlayıcı olmak durumundadır

Tercih meşrudur
Referandumdan çıkan 'evet' sonucunu değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Halkoylamasında yüzde 50 artı bire ulaşan tercih meşrudur, hukukidir, herkes tarafından bağlayıcı olmak durumundadır. Maalesef kaos lobisi yine ar damarı çatlamışçasına faaliyettedir" dedi. Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
SİSTEM TARTIŞMALARI SON BULDU: Türk milleti iradesini göstermiş, yeni bir dönemin kapısını aralamıştır. Artık sistem tartışmaları son bulmuştur.
ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR: Sandıktan 'evet' tercihinin çıkması için yoğun emek ve mesai harcayan Sayın Cumhurbaşkanı'na, Sayın Başbakan'a, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne gönül vermiş kardeşlerime teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle belirtmek durumundayım ki, 16 Nisan'ın kazanan veya kaybedenleri bellidir ve ortadadır. 16 Nisan'da; FETÖ yerle bir olmuştur. 'Evet çıkarsa bittik' diye feveran eden PKK hapı yutmuş, sonu görünmüştür. PYD-YPG kaybetmiş, HDP dağılmış, DHKP-C darbeyi yemiştir. CHP ise yine baltayı taşa vurmuştur.
50 ARTI BİRE ULAŞAN TERCİH MEŞRUDUR: Bu demokratik tabloya saygı ve riayet gerekirken kriz tetikçileri hemen harekete geçmişlerdir. Öncelikle vurgulamak lazımdır ki, halkoylamasında yüzde 50 artı bire ulaşan tercih meşrudur, hukukidir, herkes tarafından bağlayıcı olmak durumundadır. Maalesef kaos lobisi yine ar damarı çatlamışçasına faaliyettedir. Yerli ve yabancı odaklar 16 Nisan'ı karalamak için son kozlarını oynamaktadır. Sandıkta sonuç alamayanlar, şanslarını masa başında denemektedir.
MHP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAK: MHP önümüzdeki yeni dönemde TBMM'de üzerine düşen her görevi eksiksiz yapacaktır. Uzlaşmadan kaçmak Türkiye'ye kötülüktür.
BİZE ULAŞIN