Yargıdaki himmet ağını hâkim ve savcı çift yönetti!

Meslekten ihraç edilen hâkim Sedef Ayvaz ve savcı eşi Emre Ayvaz’ın göreve yeni başlayan yargı üyelerinin maaşından yüzde 15’lik himmet kesintisi yaptığı ortaya çıktı. Çiftin örgütün evlilik kataloğundan tanıştırılarak evlendiği öğrenildi

Yargıdaki himmet ağını hâkim ve savcı çift yönetti!
FETÖ'nün yargıdaki yapılanmasının temizlenmesi çerçevesinde meslekten ihraç edilen hakim Sedef Ayvaz ve savcı Emre Ayvaz hakkında yürütülen savcılık soruşturması da tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı savcılarından Emine Koçak tarafından hazırlanan iddianamede ikili hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak'la suçlanıyor.

15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Çift hakkında 15'er yıla kadar hapis cezası istendi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, telefonunda ByLock çıkan iki ismin de mesleğe yeni kabul edilen hakim ve savcılarla nasıl ilgilendikleri ayrıntılı olarak anlatıldı. 11. Dönem Adalet Akademisi'nde görev alan Demir kod isimli gizli tanık soruşturma dosyasında yer alan ifadesine göre, savcı Emre Ayvaz'ın kod isminin 'Yunus' olduğu ortaya çıkarıldı.

İLK KİRA FETÖ'DEN...
Şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Esra Selçuk ise savcı Emre Ayvaz ve hakim Sedef Ayvaz'ın hakim adayları olarak 11. Dönem Adalet Akademisi'nden sorumlu imam olduklarını dile getirdi. Sedef Ayvaz'la aynı evde kaldıklarını söyleyen Esra Selçuk, "Emre'yi Sedef nedeniyle tanıdım. Her ikisinin Fethullah Gülen cemaati mensubu olarak katalog evlilikleri yaptıklarını ve bu evliliğe Ali Özel'in aracılık ettiğini biliyorum" ifadesini kullandı. Şüpheli Hakim Emine Ünal'ın ifadesi de iddianamede yer aldı. FETÖ evlerinden bir tanesinde kaldığını söyleyen Ünal, "Evin peşinatını, depozitosunu ve ilk kirasını devreci adı verilen dönem imamımız olan Sedef Ayvaz ödedi. Biz aldığımız ilk maaşı Sedef aracılığı ile cemaate bağışladık ve ondan sonra da maaşımızın yüzde 15'ini yine elden Sedef'e teslim ediyorduk" dedi.
BİZE ULAŞIN