AGİT heyeti teröristlerle kol kola

El-Cezire’ye konuşan Erdoğan, teröristlerle ‘hayır’ propagandası yürüten AGİT heyetinin gerçek yüzünü fotoğraflarla gösterdi: AGİT uluslararası bir kuruluş. Bunlar teröristlerle kol kola ‘hayır’ propagandası yapıyor. Siz bu kişileri orada görevlendiremezsiniz. Çünkü bu kişiler taraflıdır

AGİT heyeti teröristlerle kol kola
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El-Cezire canlı yayınında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) heyetinin teröristlerle 'hayır' propagandalarında verdiği fotoğrafları göstererek, "Bunlar teröristlerle kol kola. Hayır programlarına katılıyorlar. AGİT uluslararası bir örgüt. Siz bu kişileri orada görevlendiremezsiniz. Çünkü bu kişiler taraflıdır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar merkezli yayın kuruluşu El-Cezire'nin Arapça kanalına konuk olarak Türkiye gündemi ve Suriye'deki iç savaş ile bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.

'MERKEL HENÜZ ARAMADI'
Avrupa'nın Türkiye'ye karşı Nazi faşizmini sürdürdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ancak savaşta yapılır. Obama bizi yanılttı, ancak ABD politikasının değişeceğine inanıyorum. İran'ın yayılmacı politikası bizi üzdü. Irak'ta olanlar bizi derinden etkiliyor. Suriye'de kimse birlik kurmaya çalışmıyor, herkes Suriye'yi bölmenin derdinde" ifadesini kullandı. Bölgenin en büyük sorunun "mezhepçilik" olduğuna işaret eden Erdoğan, "Mezheplerden bir din olmaz. Mezhepler bir yorumdur" değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan anayasa değişikliğinin halk oylamasında kabul edilmesiyle ilgili Almanya Başbakanı Angela Merkel'in henüz tebrik için aramadığını da belirterek, "Bunu suçluluk psikolojisi olarak değerlendirebiliriz" dedi. Almanya'nın FETÖ'cülerin ve PKK'lıların yatağı olduğunu kaydeden Erdoğan, "Almanya onlara her türlü desteği veriyor. Siz suçluları ülkelerinde barındırıyorsunuz. Onların bir vatandaşı Türkiye'de yakalandığında şimdi geri istiyor. Öyle şey olmaz" diye konuştu. 'Tek adam' iddialarını da değerlendiren Erdoğan şunları söyledi: Sandıktan diktatör çıkmaz. Diktatör değişik yollarla gelir. Türkiye tercihini 1923'te cumhuriyetle yapmıştır. Şu anda atılan adım bir yeni yönetim sistemidir.
BİZE ULAŞIN