Şimdi huzura erdik

Öğretmen Mustafa Çağlar’ı katleden PKK’lı terörist 29 yıl sonra yakalandı. O dönem kundakta olan oğlu Murat Çağlar ise, “Şimdi huzura erdik” dedi

Şimdi huzura erdik
Tunceli'nin Mazgirt ilçesi Akviran köyünde görev yapan öğretmenler Mustafa Çağlar ve Musa Sarısaç 23 Nisan 1988'de PKK'lı Celal Kıldağ ve bir grup terörist tarafından öldürüldü. Müebbet hapse çarptırılan hain, 29 yıl sonra yakalandı. Terörist, Almanya'dan gittiği Karayipler'de turist gemisinden inerken gözaltına alındı. Interpol, 29 yıl sonra yakalanan PKK'lı teröristin iadesi için girişimleri başlattı.

"BİZ ŞİMDİ HUZUR BULDUK"
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Kayaarası köyünde yaşayan Şehit Çağlar'ın eşi Hacer Çağlar (56) ve oğlu Murat Çağlar (29) o teröristin yakalanmasıyla acılarının bir nebze de olsa hafiflediğini söyledi. SABAH'a konuşan Çağlar, Hacer Çağlar, "29 yıldan beri her gün kabuslar görüyordum. O hainin yakalanması bizi bir nebze de olsa rahatlattı" diyerek duygularını anlattı. Köyde babasının adının verildiği Şehit Mustafa Çağlar Okulu'nu ve babasının mezarını ziyaret eden Murat Çağlar ise, "Babamı hiç tanımadım. Hep eksik büyüdüm. Bu gelişme, biraz olsun içimizi ferahlattı" dedi.
BİZE ULAŞIN